Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
CONT 371 SI 378 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


CONT 371 SI 378

21 replies to this topic

#21 DENISA GRIGORITA

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 641 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:GALATI
  • Interests:INFORMARE

Postat 10 December 2008 - 10:02 AM

Nu neaparat Danutanitulescu. E bine si cu 4 zecimale, dar in discutia anterioara am avut in vedere faptul ca descarcarea era facuta automat de program iar aici sunt setari de facut, cam in fiecare program si anume cu cate zecimale sa opereze. Eu am presupus doar, ce valori ar putea iesi din program. In fine, exactitatea valorilor depinde si de numarul de zecimale luate in calcul.
%%%




***



#22 danutanitulescu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 271 Postari:

Postat 13 December 2008 - 05:45 PM

Vezi postareaDENISA GRIGORITA, la Dec 10 2008, 10:02 AM, a spus:

Nu neaparat Danutanitulescu. E bine si cu 4 zecimale, dar in discutia anterioara am avut in vedere faptul ca descarcarea era facuta automat de program iar aici sunt setari de facut, cam in fiecare program si anume cu cate zecimale sa opereze. Eu am presupus doar, ce valori ar putea iesi din program. In fine, exactitatea valorilor depinde si de numarul de zecimale luate in calcul.


calculatorul procedeaza astfel pt determinarea lui 378
-determina corficientul k
-marfa stoc: SF debit371- SF credit.4428- rulaj luna 707 = x
-adaos marfa stoc : x * k(coef)= y
-adaos marfa vanduta : SF creditor 378 - y;







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL