Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
revisal - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 5

Salt la continut


revisal

97 replies to this topic

#81 athalia

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 23 October 2009 - 12:38 PM

salut! nu stiu daca mai e de interes inca topicu' asta, dar sper sa-mi raspunda cineva...
exceptand faptul ca am trecut de termenul de trimitere al registrului, nu mai pot efectua nici o modificare in el: nici sa adaug un nou angajat, nici sa inchid un cotract deja existent! intru in panica...daca vi s-a mai intamplat si voua va rog sa-mi spuneti cum ati rezolvat problema :frusty: sau daca aveti vreo idee in legatura cu ce am de facut in continuare...nu va abtineti de la comentarii. multumesc anticipat!



#82 Ionescu Sanda

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 20 Postari:
  • Location:Medgidia

Postat 23 October 2009 - 07:59 PM

nu am inteles mare lucru.cand a expirat sau trecut termenul?nu ai trimis revisal niciodata?eu te sfatuiesc sa mergi sa obtii parola pentru trimitere on-line si sa incarci registrul cu moificarile pe care le ai.mi s-a intamplat , desi am dus o modificare,aceasta sa nu o regasesc pe registrul existent la ei.asa ca am mers , am intrebat si am mai trimis o data.

Aceasta postare a fost editata de Ionescu Sanda: 23 October 2009 - 08:08 PM

Ionescu



#83 timeea80

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 29 October 2009 - 02:43 PM

Buna ziua!
Va rog sa-mi spuna cineva cum pot sa sterg din revisal, am completat `incetarea contractului`unei alte persoane si mi-a spus cineva sa sterg din revisal206.mdb din Program Files, am sters contractul respectiv, dar cand merg in program si dau pe persoana in cauza, la contract tot imi apare acel x, deci s-a sters din revisal206.mdb, dar in program exista.
Nu l-am dus la ITM,Slava Domnului :pullhair:



#84 Florin_76

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1877 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 30 October 2009 - 08:45 PM

Adica , a-ti sters inregistrarea din baza de date si inca mai exista in program ?



#85 timeea80

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 03 November 2009 - 01:30 PM

Da , am sters din baza de date si inca imi apare in program, la fel ca inainte

Aceasta postare a fost editata de MIKY2010: 10 November 2009 - 03:00 PM




#86 valentina66

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 04 November 2009 - 08:28 PM

Vezi postareaFlorin_76, la Oct 30 2009, 08:45 PM, a spus:

Adica , a-ti sters inregistrarea din baza de date si inca mai exista in program ?
Cum ai procedat? Ai spart baza de date? Vreau detalii.
Puteai sa faci altfel. Reactivezi constractul in baza unei hotarari judecatoresti cu data incetarii. Mentionezi apoi intr-un camp care-ti permite sa faci comentariu ca incetarea s-a facut din greseala. Apoi se opereaza incetarea constractului care trebuia modificat.



#87 Florin_76

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1877 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 08 November 2009 - 01:36 AM

Vezi postareatimeea80, la Nov 3 2009, 01:30 PM, a spus:

Vezi postareaFlorin_76, la Oct 30 2009, 08:45 PM, a spus:

Adica , a-ti sters inregistrarea din baza de date si inca mai exista in program ?
Da , am sters din baza de date si inca imi apare in program, la fel ca inainte

Ciudat, odata ce a-ti sters inregistrarea nu ar fi trebuit sa mai apara.
Stergeti programul complet si reinstalatil si vedeti daca face la fel ( desi nu ar trebui sa faca , ca baza de date e in acces facuta si din cate stiu o inregistrare stearsa, e stearsa ( numai daca nu au bagat vreo optiune care sa pastreze inregistrarile sterse ( ceea ce nu cred )) asta o stiu din experienta, deoarece am facut niste baze de date in acces pentru uz personal ).



#88 mihaela_cva

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2579 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:gradinarit..de apartament, deocamdata
    calatorii

Postat 09 November 2009 - 12:00 AM

si eu am patit asa ceva...cred ca totusi se pastreaza la ei revisal-ul si nu mai poti reface.

Eu am re-creat baza de date la o firma pe care am preluat-o si al carei contabil nu a vrut sa imi puna la dispoz. Revisal-ul (informatic). Dupa ce am transmis-o la ei am constatat ca am aceeasi persoana dublu inregistrata, cu CIM din 2 date diferite (una era CIM-ul inreg de mine in 21.01.2008 si alta era acelasi CIM pe care nu eu l-am creat cu data 20.01.2008)-unde au coincis inregistrarile, s-a suprapus si nu s-au dublat informatiile. Si acum ma uit la acele informatii de cate ori transmit revisal-ul si vad contractele-lista - si nu stiu cum sa rezolv. La ITM am fost de vreo 2-3 ori, dar..nu e omul, treb sunat Buc, etc...niciodata nu am avut rabdare sa stau. Cert e ca nu o pot face ei fara Buc.
Daca stiti ceva mai multe spuneti-mi si mie cum sa procedez.



#89 Florin_76

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1877 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 09 November 2009 - 11:14 PM

Personal , le fac din programul de conta si le depun online, dar o sa descarc si programul lor sa ma joc nitel cu el , ca sa vad ce stie sa faca, desi din cate am observat chiar si online baza de date e cam varza deoarece imi apare un angajat atat activ cat si incetat, si cand am fost la ei pentru informatii nu au reusit sa ma lamureasca.



#90 mutual

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 302 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:XBOX 360 ONE, TRAVELLING

Postat 12 November 2009 - 08:33 PM

Din cite am observat fiecare fisier transmis pe discheta sau online este atasat la baza lor de date de pe serverul ITM si ramine ca atare in baza de date a lor, nu se permite modificarea raportarilor anterioare decit prin modificari inscrise cu revisalul propriu de la sediu, probabil ca orice adaugare/modificare/rectificare este atasata in functie de CNP-ul angajatului si ITM-ul poate vedea un istoric al actelor incheiate cu fiecare angajat.

Deci se poate incarca online la ITM orice modificare/corectie facuta cu revisalul propriu si apare in forma aceasta, nu afecteaza inregistrarile anterioare.

Succes!

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 30 January 2010 - 04:20 PM




#91 Dana42

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2187 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:RO

Postat 13 November 2009 - 04:18 PM

Citeaza

mihaela_c-va: Dupa ce am transmis-o la ei am constatat ca am aceeasi persoana dublu inregistrata, cu CIM din 2 date diferite (una era CIM-ul inreg de mine in 21.01.2008 si alta era acelasi CIM pe care nu eu l-am creat cu data 20.01.2008)-unde au coincis inregistrarile, s-a suprapus si nu s-au dublat informatiile.
Si eu am avut de luni bune o situatie similara, aceeasi persoana cu 2 nr. de contract, astazi am reusit (dupa indelungi eforturi) sa discut cu informaticianul de la ITM care mi-a spus ca singura solutie este sa fac incetarea contractului gresit (cu acordul partilor, de ex.) si mai jos la explicatii sa scriu "eroare inregistrare numar contract " si asa am si facut doar ca a trebuit sa introduc un nou ct. de munca ( pt.ca nici eu nu am avut baza de date de la vechea contabila), adica pe cel gresit si
i-am facut incetarea cu aceeasi data, dupa care am transmis-o on-line.
Sper sa te ajute informatia, Mihaela !

Dana




#92 mihaela_cva

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2579 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:gradinarit..de apartament, deocamdata
    calatorii

Postat 13 November 2009 - 05:53 PM

Multumesc mult. Am mai incercat dar al doilea cim care apare pe site la ei la mine in revisal nu apare, am sa fac asa, poate sa il introduc acum si sa il incetez acum. Culmea este ca cel adevarat a incetat de mult, cand eu am refacut baza l-am trecut ca si CIM si incetat. Tipa dinainte, printre multele erori, avea si Revisal-ul facut cu picioarele..cred ca de-aia nici nu a vrut sa mi-l dea, s-o fi gandit ca daca nu am informatie electronica nu se vede.



#93 Florin_76

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1877 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 14 November 2009 - 06:55 PM

Daca aveti acces online la revisal, incercati sa faceti la dumneavoastra, baza de date cum apare la ei si apoi sa faceti modificarile nedesare ( modificare, incetare contract).



#94 Dana42

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2187 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:RO

Postat 16 November 2009 - 12:06 AM

Citeaza

mihaela_cva:... Tipa dinainte, printre multele erori, avea si Revisal-ul facut cu picioarele..cred ca de-aia nici nu a vrut sa mi-l dea, s-o fi gandit ca daca nu am informatie electronica nu se vede.
Cu placere, Mihaela ! Din pacate, situatia este similara cu a mea...unii asa gandeste (greseala este intentionata, am facut paranteza ca nu cumva sa creada cineva ca nu cunosc gramatica lb. romane).

Dana




#95 susu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 44 Postari:

Postat 01 December 2009 - 02:56 PM

buna,
nu reusesc sa salvez pe discheta din revisal, este prima luna cand lucrez cu asa ceva
am vazut pe forum ce se poate transmite si on-line, ma poate ajuta si pe mine cineva cu procedura de transmitere? ce trebuie facut?
mentionez ca sunt cu societatea in Bucresti, sector 4
si daca am facut modificarea in 23 nov si nu am reusit sa salvez pe discheta si sa ma duc la ei este tarziu, chear trebuie mers in 5 zile de la modificarea aparuta?

multumesc mult



#96 anamaria.g

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 8 Postari:
  • Gender:Female

Postat 02 December 2009 - 11:36 AM

da se poate depune si on -line , ai de completat un formular si de dus o copie dupa cui la itm, vei prmi parola si apoi poti depune declaratia asa. daca ai erori asa vei putea vedea erorile. pt formulare si mod de procedura iti recomand http://itmonline.inspectiamuncii.ro/itm/in...od=instructiuni



#97 susu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 44 Postari:

Postat 02 December 2009 - 01:20 PM

buna,
am fost azi la ITM Bucuresti, sa obtin parola pentru atransmite Revisal on line si decl. comision si nu au vrut sa imi primeasca cererea pentru ca nu am avut comisionul ITM platit si nici decl depusa??? pentru luna Noiembrie in 02 Decembrie

sunt niste timpiti



#98 maria viorica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 147 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:medias
  • Interests:literatura, jocuri PC

Postat 02 December 2009 - 02:59 PM

serios?!
asta e un abuz, dar... traim in romania!... :pullhair:

Aceasta postare a fost editata de MIKY2010: 03 December 2009 - 08:13 AM







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL