Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Copii ordine de plata bugetul statului la depunere declaratii la finante! - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Copii ordine de plata bugetul statului la depunere declaratii la finante!

5 replies to this topic

#1 doru_c2000

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 23 Postari:

Postat 18 September 2008 - 09:29 AM

Atentie! La Craiova se cer mai nou la depunerea declaratiilor 100, 102 si 300, copii dupa ordinele de plata ce atesta achitarea obligatiilor ce deriva din aceste declaratii! Alta aberatie comunisto-penelista!!! Au vreo baza legala sa ceara asa ceva? In tara se cere asa ceva? Vreau sa aud niste pareri! :thumbup:



#2 mirelavasile

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 55 Postari:

Postat 18 September 2008 - 11:13 AM

Si eu m-am dus cu del si m-am izbit de chestia cu pricina ( tot la Cv). Nu exista nicio baza, termenul legal de plata e in continuare 25, incearca sa stranga bani pentru alegeri, a sunat mobilizarea generala, si toti dau din coate cum pot :tongue: . Traiasca statul roman, care in curand va intra in colaps! :thumbup:




#3 irina petcu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 278 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bistrita
  • Interests:contabilitate

Postat 18 September 2008 - 05:03 PM

Pe mine m-au intrebat daca nu am restante, nu mi-au cerut altceva.
La sanatate au zis ca nu-mi mai trebuie copii dupa ordinele de plata. :thumbup:

Aceasta postare a fost editata de irina petcu: 18 September 2008 - 05:03 PM

irina



#4 angelabiris

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 118 Postari:

Postat 18 September 2008 - 05:04 PM

cred ca primul pas spre colaps financiar l-au facut, deoarece in urma cu trei saptamani la noi in judet au scos inspectorii finantisti din birouri pe teren pentru a colecta de la debitori orice sume, oricat de mici doar sa incaseze.



#5 a.d.n.

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 537 Postari:
  • Gender:Female

Postat 19 September 2008 - 02:45 PM

La Galati, la Contribuabili Mijlocii, imi cer copii dupa op-uri de vreo 3-4 luni, daca nu mai mult. Am scris pe forum inca de-atunci.

Am auzit si eu ca din oct. ies iar la "strangerea recoltei" , sa mai bage bani in pusculite...

Aceasta postare a fost editata de a.d.n.: 19 September 2008 - 02:46 PM




#6 lilicmn

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 19 September 2008 - 04:58 PM

La Constanta inca nu s-au cerut copii dupa op-uri cand se depun declaratiile la Adm. Financiara. Am depus declaratiile pe data de 15.09.08. Cine stie...pana pe 25 ale lunii...nu-i niciodata prea tarziu. :thumbup:






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL