Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
deducere gresita - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


deducere gresita


5 replies to this topic

#1 teoden

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 43 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:pitesti

Postat 19 September 2008 - 08:30 AM

O salariata are sal 1080 fara persoane in intretinere si din neatentie in loc sa trec deducerea 240 am scris 250 in statele din aprilie-iulie.Cum repar greseala?A mai facut ceneva asa?Cum ati procedat????



#2 teofilia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 214 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:timisoara

Postat 23 September 2008 - 08:48 AM

Si eu am o patanie . Nu e comisa de mine dar trebuie sa o repar eu. In august la o firma s-a angajat economist cu 2 ore care avea functia de baza in alta parte iar persoana care a intocmit statul de plata si calculul nu a fost atenta si a pus deducere. In concluzie persoana respectiva nu a mai platit impozit pt ca avea salariu 250 lei si nu e corect . Cine s-a confruntat cu aceasta problema va rog ajutati-ma si pe mine sa repar.




#3 PasareaPhoenix

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 181 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 23 September 2008 - 09:30 AM

Se REFACE statul de salarii CORECT si se face mentiunea RECTIFICATIV(se depune la itm), iar d.p.d.v. declarativ se fac rectificative, bineinteles la luna respectiva.
Succes



#4 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 23 September 2008 - 10:28 AM

Si, desigur, se recupereaza de la salariat suma platita in plus la salariu...daca este cazul.
Madalina



#5 teofilia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 214 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:timisoara

Postat 24 September 2008 - 10:11 AM

multumesc pt ajutor. nu am mai avut genul acesta de probleme pana acum. La ITM pun si o cerere in acest sens? Adica pt rectificarea statului de plata aferent lunii iulie 2008.



#6 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 24 September 2008 - 11:10 AM

la itm bucuresti, de ceva vreme cer nota explicativa pt state rectificative...nu am auzit sa fie un model standard.
Madalina






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL