Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
spor confidentialitate - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

spor confidentialitate

4 replies to this topic

#1 sofia1975

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 143 Postari:

Postat 21 September 2008 - 09:26 PM

oameni buni ajutati-ma cu un sfat>Lucrez intr-o institutie publica comunala si printre muulte atributii am si de executare silita.La aceasta treaba dupa cum stiti,am nevoie de informatii despre unele persoane fizice sau juridice,conturile lor adrese,loc de muna,etc...Fiind o comuna nu avem precum cei de la oras,adica nu suntem conectat la sistemul central al evidentei popul...etc.Acum cateva luni am cerut informatii despre noua adresa aunui domn care are datorii la noi si am primit o adresa prin care mi se comunica ca nu poate sa-mi furnizeze informatii daca nu am un cod de operator de date personale.
Zis si facut... m-am inscris la Autoritatii Nationale de Supraveghere a Prelucrarii Datelor cu Caracter Personal,am primit un cod si acum cand ma intorc din concediu...sa fac treaba :thumbup: .Dar din toata chestia aceasta mi-a venit o idee,si anume daca as cere in instanta sporul de confidentialitate pe care-l au numai unii din administratia publica.M-am gandit sa ma folosesc de aces lucru(codul),de faptul ca in legea functionarului public scrie ca tb sa pastram confidentialitatea,de fisa postului din care reiese ca lucrez cu date care tb sa fie confidentiale,de faptul ca in Constit scrie -sa nu fie diferente...tralala,nu-mi aduc bine aminte.Guvernantii acestia vor sa muncesti pe niste salarii de mizerie,sa fii corect,sa ai atributii cat lumea,sa nu mai ai si alte venituri...chiar daca nu-mi ajung sa-mi inttretin familia,tb sa mor de foame ...chiar daca eu as fi in stare sa mai fac si altceva........si nici drepturi sa nu avem...
ce ziceti voi...ati mai auzit de asa ceva?

nimic..nimic..n-ati auzit,n-ati intalnit? :tongue:

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 18 December 2008 - 03:19 AM




#2 PAUL_XAC

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 18 December 2008 - 12:51 AM

[b]Faza cu spor de confidentialitate am auzit-o.Si eu lucrez la o institutie publica (inspector imp si taxe),dar de sporuri nu mai vorbesc, ca "nu sunt bani".Mai interesanta e faza aia...operator de date cu caracter personal...as fi si eu intresat.Poate luam legatura.messenger :paulbarbat2006.Bafta :thumbup:




#3 katinca

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 250 Postari:
  • Gender:Female

Postat 18 December 2008 - 06:59 PM

Aflati mai mult accesand:

http://www.legislatiamuncii.ro/a/1362/spor...tialitatii.html



#4 trikule

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 150 Postari:
  • Gender:Male

Postat 24 December 2008 - 06:00 PM

Vezi postareakatinca, la Dec 18 2008, 06:59 PM, a spus:



Cam asta vroiam sa zic si eu, ca sa beneficiezi de spor de confidentialitate trebuie sa ai certificat de acces la informatii.



#5 sofia1975

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 143 Postari:

Postat 04 February 2009 - 06:53 PM

Vezi postareatrikule, la Dec 24 2008, 06:00 PM, a spus:

Vezi postareakatinca, la Dec 18 2008, 06:59 PM, a spus:



Cam asta vroiam sa zic si eu, ca sa beneficiezi de spor de confidentialitate trebuie sa ai certificat de acces la informatii.
atunci as vrea sa inteleg si eu cum secretarii de comuna obtin spor de confidentialitate in instanta?
pe ce baza?






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL