Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
reterar si raport productie fast food - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

reterar si raport productie fast food

3 replies to this topic

#1 c_elena77

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 30 September 2008 - 07:14 AM

va rog sa ma ajutati .nu am studii de specialitate ...dar se pare ca nici contabila mea lasa mult de dorit
trimiteti-mi daca aveti un model de retetar si raport productie ,pentru ca le voi face eu( cu ajutorul vostru)
va multumesc anticipat
astept raspunsuri la adresa de mail ciorsi@yahoo.it



#2 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 19 October 2008 - 02:59 PM

S.C.............
Sectia/Atelier..............
RAPORT DE PRODUCTIE Nr …………………….
Din ………………..
PRODUSE FINITE
Nr.Crt....Denumirea produselor....U.M....Cantitatea realizata....Pret unitar de productie.....Valoare - pret la productie...Pret unitar de livrare....Valoare la pret livrare...obs.

Pentru Retetar:
MATERIALE CONSUMATE
Nr. Crt....Denumirea materialelor...U.M....Cantitatea necesara...Pret unitar...Valoarea totala...Observatii

Madalina



#3 sima_laura

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 180 Postari:

Postat 21 November 2008 - 12:08 AM

Parerea mea e ca te complici inutil. La ce iti trebuie raport de productie? Retetar, de acord e bine sa fie listate, sa se stie ce contine o shaworma sau un sandwich, componente si gramaj, insa raport de productie este inutil si complicat. In plus alimentatia publica nu reprezinta productie. Eu tin contabilitatea la fast-food si nu am raport de productie, si nici nu mi s-a cerut vreodata, desi au fost numeroase controale, practic de peste tot. Contabilitatea la alimentatie publica se tine ca si la comert, pe baza de NIR si raport de gastiune zilnic. Nu ai cum sa evidentiezi practic consumurile materiilor prime, de aceea ele sunt tratate ca si marfuri.



#4 sandita_florina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:

Postat 27 April 2010 - 02:34 PM

Vezi postareasima_laura, la Nov 21 2008, 01:08 AM, a spus:

Parerea mea e ca te complici inutil. La ce iti trebuie raport de productie? Retetar, de acord e bine sa fie listate, sa se stie ce contine o shaworma sau un sandwich, componente si gramaj, insa raport de productie este inutil si complicat. In plus alimentatia publica nu reprezinta productie. Eu tin contabilitatea la fast-food si nu am raport de productie, si nici nu mi s-a cerut vreodata, desi au fost numeroase controale, practic de peste tot. Contabilitatea la alimentatie publica se tine ca si la comert, pe baza de NIR si raport de gastiune zilnic. Nu ai cum sa evidentiezi practic consumurile materiilor prime, de aceea ele sunt tratate ca si marfuri.
Cum adica sa tratezi materiile prime ca marfuri. Cartofii , maioneaza o tratezi ca si marfa? Eu fac raport de productile lunar pt fiecare produs






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL