Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
ce hobby-uri au contabilii romani - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


ce hobby-uri au contabilii romani


49 replies to this topic

#1 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 03 October 2008 - 02:00 PM

Vezi postareamaria viorica, la Oct 2 2008, 02:20 PM, a spus:

Apropo, ce-ati zice de un subiect legat de alte hobby-uri, alte pasiuni ale contabililor, …sau ceva de genul.
f buna idee ... :tongue:
ia sa vedem ce hobby-uri / pasiuni au contabilii romani :thumbup:

numai bine.



#2 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 04 October 2008 - 02:02 PM

Chiar nimeni ?? Nu pot sa cred ca , in afara meseriei nu avem si alte hobby-uri !!
Cea mai mare pasiune a mea sunt florile ...nu conteaza ca, sunt in ghiveci sau in vaza ...pur si simplu, le iubesc ! Am locuinta plina de ghivece cu flori (ai impresia ca , esti in sera .....toamna, cand le bag in casa ) .....de tot felul ! Mi-ar placea sa am spatiu mai mult pentru ele ...dar, ma limitez la cat este ! Locuind la curte ...imi place primavara sa le scot in curte ...sa le fac "dusuri" iar ele, ma rasplatesc cu flori minunate !
Este adevarat ca, multe dintre ele necesita o ingrijire atenta ( pamant schimbat, ingrasamant, etc) dar, rezultatele sunt impresionante ! :thumbup: :tongue:

Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#3 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 04 October 2008 - 09:06 PM

:thumbup: muntele si fotografiatul...se imbina superb...dar, pana sa devin contabil :tongue:
Madalina



#4 MIKY2010

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 Postari:
  • Gender:Female

Postat 05 October 2008 - 08:09 PM

excursiile si...parfumurile :thumbup:
... si sudoku

Aceasta postare a fost editata de MIKY2010: 06 October 2008 - 02:19 PM




#5 mihaela stancu

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 06 October 2008 - 08:09 AM

cu siguranta muntele.
ultima data am facut transfagarasanul... pacat insa ca e din ce in ce mai mult gunoi si pe acolo. cand oare o sa se schimbe si mentalitatea noastra a romanilor?



#6 maria viorica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 147 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:medias
  • Interests:literatura, jocuri PC

Postat 06 October 2008 - 09:19 AM

Eu ador sa fac cumparaturi. De tot felul. De la obiecte de mobilier sau alte lucruri pentru casa, pana la cele mai neansemnate fleacuri. Nu trebuie neaparat sa am nevoie de ceva, ca sa cumpar. Cand vad ceva ce-mi place, pur si simplu nu pot rezista! E cea mai mare pasiune a mea... dupa contabilitate. :thumbup:
E drept ca e un hobby destul de costisitor, mai ales ca ma plictisesc foarte repede de tot ce am: haine, posete, parfumuri. Mi-as redecora si casa in fiecare an, daca s-ar putea.
Alte pasiuni ar fi cititul, teatrul, calatoriile... dar pentru astea nu prea mai am timp. In meseria noastra totul se planifica in functie de anumite termene: inchidere de luna, depunere declaratii, bilant...
Chiar, voi cum stati cu timpul liber? Ca eu una, de vreo cinci ani, nici nu mai stiu ce inseamna un concediu! :tongue:

Aceasta postare a fost editata de maria viorica: 06 October 2008 - 09:26 AM




#7 eliotys

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 118 Postari:
  • Gender:Female

Postat 06 October 2008 - 09:50 AM

Fotografia si scrabble sunt principalele hobbyuri dar ar mai fi si altele, timp nu prea e :thumbup:



#8 brenda_sv_ro

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 249 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Suceava
  • Interests:sa invat cat mai multe

Postat 06 October 2008 - 10:00 AM

Imi amintesc nostalgic cat de mult citeam in liceu, in facultate... beletristica, Jules Verne, Alexandre Dumas, Karl May, Marin Preda.. tot ce prindeam la biblioteca citeam... toate astea.. pana cand a venit licenta, apoi m-am angajat la un birou de contabilitate, si de atunci (3 ani) nu stiu daca am citit vreo 3 carti pana la sfarsit.
Intre timp m-am si casatorit, iar timp parca nu mai este pentru lucrurile urgente, obligatorii, d-apoi sa mai am timp si de citit. Oricum, sper sa am timp de acum incolo sa ma delectez cu cate o carte, pentru ca in viitorul apropiat, dupa ce dau examenul la acces, o sa ma axez pe cateva firme pe care le tin acasa si renunt la job-ul pe care il am acum.
Intotdeauna in preajma lui 25 imi amintesc de lucrurile frumoase care imi placeau inainte.. si pe care le si faceam: cititul, cusutul la goblene, pictatul si limbile straine.
E greu sa iti faci timp liber, pentru ca, cu cat trece timpul parca nu mai ai timp de nimic, dar recomand tututor sa nu renunte la micile placeri ce pot fi obtinute din viata. Acum o luna si jumate ne-am facut timp (eu si sotul meu) si am fost intr-o excursie la manastiri in Piatra Neamt. 2 zile nu inseamna mult, mai ales intr-o sambata si o duminica. Credeti-ma, se merita efortul. Era dupa depunerea situatiilor financiare la 30.06, undeva chiar prin preajma lui 15 august. M-am deconectat de toate. Semnal la telefon zero. :thumbup: Natura, aer proaspat, viata de tara. Minunat. Cand m-am intors ma simteam un om nou.
Ma bucur cand vad la altii ca isi trag micile placeri tot din natura, din excursii. Consider ca iesirile in natura ar trebui sa fie principalul hobby.
Va doresc plimbari placute! :tongue:
sunt un mic invatacel, dar o sa cresc si eu mare ca voi



#9 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 06 October 2008 - 01:32 PM

Eu iubesc tarmul marii, florile... si bazarurile - mai ales cele de la munte, cu artizanat in ele, ador sa ma opresc la bazarul de langa castelul Peles ... imi amintesc ca si la mare, la Mamaia, exista un minunat bazar in zona cazinoului, nu era zi de concediu petrecut la Mamaia sa nu merg la bazar - macar in trecere (nu stiu daca mai e acolo, nu am mai fost de 10 ani de zile)



#10 Ronaldo

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara
  • Interests:Fotbal, filme

Postat 06 October 2008 - 02:08 PM

Fotbalul - evident... :thumbup:
"The saddest thing in life is wasted talent."
R. de Niro - A BRONX TALE



#11 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 07 October 2008 - 09:22 AM

...mie imi place sa fac fotografii ! :biggrin:
...asta vara in concediu am fost , fotograf si cameraman amator !....mi s-a parut super..... Imagine postata Imagine postata ...am fost si laudata pentru instantaneele luate !
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#12 uana.be

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 49 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Oradea

Postat 10 October 2008 - 09:33 AM

pasiunea mea sunt calatoriile...nu conteaza unde...imi ajunge un "hai sa mergem" si is prima in masina ...nici bagajul nu conteaza , e gata in 5 min , iar daca lipseste ceva oricand se poate cumpara de la destinatie. Totusi destinatia mea preferata (nu punem la socoteala plajele exotice:P ) e Budapesta...nu ma pot satura de ea : e frumoasa , ieftina si civilizata ! Iar pe locul doi (discuabil totusi) sunt ..bineinteles..pantofii :)) in special cei cu toc..ca deh...meseria imi permite..stau mai mult pe scaun asa ca nu ma dor picioarele:D Oricum noi suntem o familie de contabili ...fiecare cu pasiuni dintre cele mai diferite , prietenul meu (sau cum se zice la stiri..concubinul) e chitarist dupa masa si in week-end , iar parintii lui (tot contabili) sunt pasionati de gradinarit si crescut animale...de la pisici la pauni..:) deci 4 oameni cu aceeasi ocupatie si 4 interese diferite :)



#13 petrisor

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 56 Postari:
  • Gender:Male

Postat 10 October 2008 - 01:34 PM

antene satelit, televizoare HD, receptoare, cabluri, dvd-uri, blue-ray, calculatoare, tehnologia HD... maruntisuri din astea. Dar nu prea mai e timp. Si bineinteles, miscarea si alimentatia sanatoasa pe care vi le recomand tuturor, avand in vedere meseria pe care o practicam.



#14 radubc

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 110 Postari:
  • Location:Calgary, AB

Postat 18 October 2008 - 09:49 PM

Uite ca descoperim si pasiuni comune. Si mie imi plac chestiile HD. Numai ca este o pasiune destul de scumpa. Asa ca mi-am ales ce mi-a placut mai mult si acuma doar ma bucur de ele, desi nu prea am timp de mai mult de un film pe saptamana sau o cursa F1 vazuta la HD.

Dar pe primul loc la mine este joaca cu trenuletele electrice si modelismul feroviar. Acuma chiar astept cu nerabdare prima locomotiva CFR la scara H0. Astept de vreo 3 ani dar se pare ca vine.



#15 ralsera

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 309 Postari:

Postat 26 October 2008 - 12:06 AM

Eu in timpul liber ma ocup cu adoptiile de animale abandonate , caini si pisici . Intotdeauna la mine in casa , pe langa cei 3 motani titulari , mai am 1 sau 2 pisicute salvate de pe strada .
Am plasat zeci/sute de animale in 3 ani de cand fac asta si mi-am facut foarte multi prieteni printre cei care au adoptat de la mine
Am pus si aici cateva poze dar am vazut ca nu am avut succes :thumbup:
serafimescu



#16 ikki

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 70 Postari:

Postat 26 October 2008 - 06:34 PM

buna tuturor.........mie imi place sa fac cos goblen 10x10..... am cateva gata inramate si sunt superbe........acum un un am inceput sa cos ,,, Cina cea de taina" are dimensiunea de 1.4x0.45 m...... e gata aproape 1/3 si arata superb



#17 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 28 October 2008 - 01:54 PM

ikki :biggrin: , stii ca ce faci tu e o arta si se pot soate bani frumosi din asta ?? sau :thumbup: se scoteau pe vremuri ... tin minte ca goblenurile se vindeau scump, oare mai e la fel ??



#18 mariusk84

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 06 November 2008 - 10:55 AM

Calatoriile la munte, mare, plimbarile cu masina, ..sa merg in strainatate.

De asemenea mai am o obsesie pentru tuning la masini cu diverse accesorii (tocmai ce mi-am luat niste jante auto de la www.ejante.ro :thumbup: ) ..ma rog ..asta cat imi permite salaru

..in rest imi place sa navighez pe internet :tongue:



#19 ramonel_sb

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 31 December 2008 - 02:26 PM

fotografia, arta, marea



#20 aikido

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 224 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:BUH

Postat 27 August 2009 - 05:34 PM

MMA

Cu ei ma antrenez
A fine is a tax for doing wrong. A tax is a fine for doing well.





1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL