Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
donare bun - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

donare bun

1 reply to this topic

#1 vipers07

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 13 August 2012 - 07:39 PM

buna seara, nu sunt contabil si nici nu stiu daca am postat unde trebuie insa intrebare mea este " daca cumpar un produs cum il pot dona ?"
vreau sa donez cuiva o centrala termica achizitionata pe firma si nu stiu cum se procedeaza legal si nici daca se poate.
vreau sa donez bunul fara sa fie necesar sa ma incarc cu sume suplimentare (impozit pe profit etc).

multumesc anticipat.



#2 mihaela_cva

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2579 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:gradinarit..de apartament, deocamdata
    calatorii

Postat 14 August 2012 - 03:10 PM

contract de donatie, la valoarea de inventar. Profit zero. TVA, daca sunteti platitor, il platiti (din ceea ce ati dedus la momentul achizitiei)







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL