Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Stagiar an I Cafr - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 3

Salt la continut


- - - - -

Stagiar an I Cafr


45 replies to this topic

#41 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 17 February 2013 - 05:36 PM

"ceva de genu" nu se poate pe acest forum si regulamentul o spune f clar !! :sad:
sfaturi, indrumari - DA, insa lucrari de-a gata - NU ! deci, intreaba punctual ce vrei sa stii !

citeste regulamentul fiindca trebuie sa-l respecti ca sa activezi aici. :smile:
daca nu-l respecti, iti vei pierde dreptul a mai posta pe forum.



#42 alina.26

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 19 February 2014 - 02:51 PM

Vezi postareaMely66, la 24 May 2009 - 10:26 PM, a spus:

Imi pare rau, dar al doilea fisier are 187 kb , iar eu pot atasa doar 42 kb. Sunt Sectiunile F completate. Daca doreste cineva le pot transmite pe mail.

Buna,
Imi poti trimite si mie te rog la adresa de mail ...............@yahoo.com?
Multumesc frumos,

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 20 February 2014 - 04:12 PM
eliminare adresa de mail privata




#43 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 20 February 2014 - 04:05 PM

Alina, mesajul la care faci referire este din 2009 !! suntem la 5 ani diferenta ...
sa dea D-zeu sa te vada Mely si sa te ajute !

in plus, toate materialele trebuie postate aici, in mod public !! Te rog sa citesti regulamentul - este interzisa solicitarea/oferta de materiale pe adrese de mail private !

Mely poate cere spatiu suplimentar de atasamente, daca ce avea a fost consumat.



#44 mariamanuela

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 02 May 2014 - 10:24 AM

BUna ziua
mai sunt 30 de zile pentru depunerea lucrarii de stagiu..este cineva care a depus-o deja? cate pagini v-au iesit la punctul 2 si 3? Eu am lucrat la ea de cea timp insa m-am impotmolit un pic la coloana de ref...



#45 annamariadumitru

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 20 May 2014 - 10:37 AM

Buna,

Si eu sunt in criza de timp cu lucrarea, ma poate ajuta cineva cu un model de lucrare din anii anteriori?

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 20 May 2014 - 11:39 AM
eliminare adresa privata de mail ! citeste regulamentul !




#46 druid

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 25 March 2016 - 02:35 PM

Cateva lamuriri privind proiectul pt stagiarii an I CAFR

1.SIMULAREA EVALUARII INDEPENDENTEI AUDITORULUI LA ACCEPTAREA MISIUNII DE AUDIT
Este mai mult o parte teoretica generala, practic trebuie sa prezentam / simulam modul in care evaluam independenta noastra ca auditor la acceptarea unui audit. (recomand cartile de specialitate)

2. PLANIFICAREA MISIUNII DE AUDIT
La acest punct CAFR ne recomanda sa elaboram, de data aceasta pe niste date concrete (fie ele fictive sau reale – daca avem posibilitatea) planul de audit, bineanteles anterior calculand pragul de semnificatie.

3. DETERMINAREA OBIECTIVELOR AUDITULUI SI A MUNCII DE AUDIT
La acest punct ni se cere sa facem efectiv auditarea a 3 sectiuni alese de noi. Reiterez faptul ca si aici va trebui sa avem date, fie ele fictive sau reale (adica ne trebuie un caz). Inca odata literatura de specialitate ne poate fi de folos.

Sper sa fie cu folos.
Bafta.







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL