Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
stat salarii gresit 2007 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


stat salarii gresit 2007


1 reply to this topic

#1 ramonici

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 30 Postari:

Postat 12 October 2008 - 06:16 PM

Buna ziua . Am nevoie de ajutorul vostru. Contabilul care a fost inaintea mea a facut in mai 2008 niste rectificative la declaratiile de la itm din 2007( e vorba de lunile noiembrie si decembrie 2007 si ian. - martie 2008) . Nu a facut rectificative si la celelalte declaratii si nici nu a inregistrat notele contabile aferente modificarilor. Ce trebuie sa fac eu acum? S a fac rectificative la toate declaratiile 100 si 102 din 2007 si pana in martie , sa stornez notele contabile din lunile respective si sa le inregistrez acum in octombrie? Cum inregistrez cheltuielile aferente cu salariile din 2007? Si bilantul din iunie 2008? Ajutati-ma ca nu stiu cum sa procedez.



#2 mik37

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 37 Postari:

Postat 30 October 2008 - 08:58 AM

Depinde ce anume a modificat....ar trebui sa faci si la celelalte rectificative: la cas,sanatate,somaj...mai ales daca este modificare de salariu...nu cred ca este necesar sa modifici 100 si 102 daca de abia acum stornezi si le repui corect...modificarile cu cheltuielile vor aparea de abia acum...nu ai de ce sa te intorci in urma, si nici nu ar fi legal...:thumbup:

Aceasta postare a fost editata de MIKY2010: 30 October 2008 - 10:48 AM







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL