Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
OPT - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 3

Salt la continut


OPT

82 replies to this topic

#41 theolumi

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 76 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 19 May 2005 - 08:47 AM

Simina a spus:

Din cate stiu eu, ordinele de plata personalizate se completeaza de mana, deci daca lucrezi cu mai multe banci, ar trebui sa iei de la fiecare formularul lor.
Dar de ce te complici, cand ai putea face OPT din program? Acestea se listeaza pe coala A4.
am inteles de la un BCR ca se da programul pe discheta, pentru firmele care il vor. si ma gandeam ca toate bancile sunt in aceasta situatie... :D



#42 Guest_Catalin_*

  • Guests

Postat 19 May 2005 - 08:54 AM

Am inteles! Deci codul fiscal este:12346319 Dar restul?Asa se completeaza? Plizzzzzzzzzzzz!!! :)




#43 theolumi

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 76 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 19 May 2005 - 08:55 AM

Catalin a spus:

Am inteles! Deci codul fiscal este:12346319 Dar restul?Asa se completeaza? Plizzzzzzzzzzzz!!! :)

da, in rest este bine



#44 Guest_Catalin_*

  • Guests

Postat 19 May 2005 - 09:07 AM

Multumesc!



#45 danae

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 951 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 19 May 2005 - 10:40 AM

vedeti ca se gasesc cui-urile pe siteul mf, destul de usor, la instit publice dupa nume si judet!



#46 Andreea`

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1952 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 19 May 2005 - 11:17 AM

toate bancile accepta ordinele scoase prin programul de pe mfinante.ro sau noile modele de op pe care le-au emis ei.



#47 nicole33

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1373 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 20 May 2005 - 07:23 AM

Este o intrebare sau o afirmatie?



#48 Andreea`

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1952 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 20 May 2005 - 09:58 AM

o afirmatie ! verificata !



#49 nicole33

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1373 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 20 May 2005 - 10:09 AM

OK atunci. Eu n-am apucat sa le verific pe toate si ma tem inca sa nu am surprize.



#50 Andreea`

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1952 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 20 May 2005 - 10:13 AM

Volksbank,BCR,BRD,BCIT,ING,Raiffeisen,HVB..la astea am verificat eu



#51 nicole33

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1373 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 20 May 2005 - 10:15 AM

E mai mult decat suficient si acoperitor. Multam frumos.



#52 Andreea`

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1952 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 20 May 2005 - 10:25 AM

pt putin



#53 oanag

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 179 Postari:

Postat 21 May 2005 - 12:24 AM

Incepand cu 25mai BRD-ul primeste doar OP-uri personalizate, care sunt adaptate programului nou.



#54 danae

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 951 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 23 May 2005 - 03:06 PM

intreb si eu carcotasa (nu am legatura cu brd-ul)
pe cele listate din program le primeste?



#55 Florian2005

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 392 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 23 May 2005 - 05:18 PM

danae a spus:

intreb si eu carcotasa (nu am legatura cu brd-ul)  
pe cele listate din program le primeste?
Intrebarea ta este corecta! De ce trebuie sa intocmim alte tipuri de OP-uri pentru platile care nu sunt facute in conturile din trezorerii? Oare bancile nu pot adopta acelasi tip de OP ( adica OPT-ul pentru trezorerii)? Chiar au nevoie de banii pe care trebuie sa-i platesti pentru a cumpara modelul lor de OP pe care sa-l completezi de mana ( sau sa mai dai niste bani pentru un program nou de completare) cand exista un model ce se poate intocmi automat si care daca raspunde exigentelor trezoreriilor trebuie ca raspunde si exigentelor bancilor respective? "Am zis!"



#56 Andreea`

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1952 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 23 May 2005 - 06:07 PM

se accepta ambele..si cele scrise de mana pe noile op personalizate si cele din programul de pe mfinante.ro



#57 fboji

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1114 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 24 May 2005 - 01:52 PM

Stiti cumva daca exista program de listare OPT in care nu mai este necesar sa completezi numarul de evidenta al platii? Prin care se completeaza automat odata ce ai introdus codul IBAN pentru obligatia respectiva?



#58 Mihaela A

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 108 Postari:
  • Location:Timisoara

Postat 24 May 2005 - 01:57 PM

In programul de completare declaratii 2005 se completeaza automat numar de evidenta a platii la ordinele de plata dupa ce introduci IBAN beneficiar.



#59 Guest__*

  • Guests

Postat 25 May 2005 - 10:07 AM

Nu toate sucursalele ale aceleiasi banci aplica regula. De exemplu BCIT Rosseti si Traian nu vor op-uri listate din program vor op-uri in formatul nou dar completate de mana. Raiffeisen si BRD primesc fara probleme listate din prg.



#60 Iustin

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 72 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 26 May 2005 - 08:49 AM

Am inteles ca nu mai pot plati in avans pe trei luni darile catre stat cu noile OP-uri. Contabila mea zice ca nu o lasa programul (ala de l-a luat de la MF).
True or False?






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL