Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Tva de plata - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Tva de plata

5 replies to this topic

#1 romica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 55 Postari:

Postat 14 November 2008 - 02:35 PM

Salutare. Poate ma lamureste si pe mine cineva. Am avut pana in decontul pe luna 06 2008 tva negativ 401 lei in decontul pe luna 09 aveam de plata 2006 lei din care s au scazut cei 401 lei si mi a mai ramas de plata 1605 lei. Am primit instiintare de plata de la administratia financiara ca am de plata 2006 lei. Este corect. Din cate stiu eu se plateste doar ce apare in decont la randul 32.



#2 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 14 November 2008 - 11:11 PM

La ce data s-a emis instiintarea?
Este posibil sa fi fost intocmita inainte de prelucrarea decontului pentru septembrie. O idee buna ar fi sa faci o vizita la finante si te lamuresti acolo.

Madalina



#3 sima_laura

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 180 Postari:

Postat 15 November 2008 - 12:17 AM

Probabil ca ai uitat sa mentionezi in decontul asta suma negativa din decontul precedent.



#4 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 15 November 2008 - 03:58 AM

Laura, nu sunt convinsa ca asta ar fi problema pentru ca la fisc, in program, deci in fisa, se preia valoarea din rd. 26 sau 27, dupa caz. Daca nu ar fi completat TVA-ul de reportat atunci TVA din balanta nu mai era egal cu TVA din decont.
Madalina



#5 romica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 55 Postari:

Postat 15 November 2008 - 12:46 PM

suma negativa din decontul pe luna iunie de 401lei apre si in decontul pentru luna septembrie.



#6 ana_a

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 4 Postari:
  • Location:Bistrita

Postat 20 November 2008 - 01:33 PM

:smile:

Aceasta postare a fost editata de ana_a: 20 November 2008 - 01:35 PM







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL