Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
aptitudini 2009 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


aptitudini 2009


82 replies to this topic

#21 DR

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 639 Postari:
  • Gender:Female

Postat 16 June 2009 - 09:55 PM

[quote name='Malexa' date='Jun 16 2009, 03:25 PM' post='204551']
Nu ne putem autentifica cu ID -aptitudiniceccar2009 si parola examen.Ne poti ajuta .
multumesc.



#22 georgi333

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 56 Postari:

Postat 17 June 2009 - 08:07 PM

Nu stiu daca este bine sa folosesc acest topic pentru a intreba de acele 2 volume sinteze, studii de caz si teste grile privind aplicarea IAS revizuite......Am intrebat la sediul CECCAR din orasul meu si a zis ca nu le are.... Aceste 2 volume pot fi folositoare examenului de aptitudini si ma gandesc daca cineva m-ar putea ajuta sa le procur... Sunt stagiara an 3 si sunt interesata de noutatile ce pot aparea in privinta acestui examen de aptitudini... :sad:




#23 katy39

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 20 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Braila

Postat 17 June 2009 - 08:15 PM

referitor la adresa de mail creeata, nu o pot accesa, ma puteti ajuta?



#24 Malexa

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 18 June 2009 - 02:54 PM

Aveti dreptate, nu se poate accesa adresa de email creeata de mine. Se pare ca cineva, rau intentionat, a schimbat parola si mai mult chiar si adresa alternativa de email pe care o pot folosi daca se pierde parola. Voi mai face inca o adresa de email, si daca si de data asta va fi furata, inseamna ca va trebui sa ne descurcam cu upload-ul aici pe forum in fisiere multe si mici :(.



#25 Malexa

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 18 June 2009 - 03:00 PM

iata noua adresa:
aptitudini2009@gmail.com
parola: forumconta

:sad:



#26 georgi333

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 56 Postari:

Postat 18 June 2009 - 07:42 PM

Merge adresa ta...... felicitari pentru initiativa... :good: :sad:

Insist in privinta celor 2 volume " Sinteze, studii de caz si teste grila privind aplicarea IAS revizuite" Am primit un raspuns de la editura ceccar ca ar trebui sa ma informez la sediul din orasul meu, dar din pacate nu mai au aceste volume.... Ma poate ajuta cineva? Multumesc si scuze de insistenta mea.... :lnr (51):



#27 Malexa

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 22 June 2009 - 11:06 AM

Vezi postarearemaliss, la May 31 2009, 11:43 AM, a spus:

Din pacate imi spune ca fisierele sunt prea mari si nu pot fi incarcate...Faceti un mail comun si stocam acolo toate materialele pe care le consideram utile.

Poti trimite acum fisierele tale pe adresa aptitudini2009@gmail.com

Multumim



#28 Erzsi

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 23 June 2009 - 10:59 AM

Vezi postareaMalexa, la Jun 18 2009, 04:00 PM, a spus:

iata noua adresa:
aptitudini2009@gmail.com
parola: forumconta

:sad:


Merge adresa, este foarte buna initiativa.



#29 adancovici

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 48 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 25 June 2009 - 10:58 AM

AM TRIMIS PE aptitudini2009@gmail.com PAROLA:forumconta SINTEZE, STUDII DE CAZ SI TESTE GRILA PRIVIND APLICAREA IAS (revizuite) - IFRS, Volumul II, Ed.Ceccar 2007.

Celelate 2 volume incerc sa le pun dupa 15.07.2009.

:sad:



#30 DR

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 639 Postari:
  • Gender:Female

Postat 25 June 2009 - 09:43 PM

a fost blocat contul de pe gmail.stiti ceva?



#31 remaliss

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 21 Postari:

Postat 25 June 2009 - 10:17 PM

Incerc de cateva ore sa mai atasez documente in adresa de gmail, dar e blocata...
Probabil e din cauza suprasolicitarii adresei.



#32 georgi333

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 56 Postari:

Postat 27 June 2009 - 08:18 PM

Multumesc pentru amabilitatea de atasa volumul 2 revizuit :sad: :lnr (51):
In aceasta seara am intrat pe adresa aptitudini2009 si nu am avut probleme....



#33 DR

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 639 Postari:
  • Gender:Female

Postat 27 June 2009 - 10:58 PM

Vezi postareaDR, la May 13 2009, 03:17 PM, a spus:

Bibliografia si tematica nu au aparut ,,inca,,!
Sper sa putem colabora anul acesta la fel cum au facut colegii de anul trecut,sa rezolvam impreuna problemele.
Am primit si gasit variante din anii anteriori ,unele sunt rezolvate ,unele NU.Dupa ce trece perioada concediilor sper sa ne apucam de rezolvat impreuna.Eu tot incerc :sad: ,fac ce pot .



#34 remaliss

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 21 Postari:

Postat 28 June 2009 - 01:05 PM

Nu ai vrea sa postezi pe adresa de gmail variantele pe care le ai? Eu am avut doar una din anul 2007 (varianta 3)...Ma gandesc ca si celelalte variante sunt aproximativ la fel la capitolul "Se cere:"

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 08 July 2009 - 07:59 AM




#35 myhai

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 08 July 2009 - 12:22 AM

Vezi postareaadancovici, la Jun 25 2009, 12:58 PM, a spus:

AM TRIMIS PE aptitudini2009@gmail.com PAROLA:forumconta SINTEZE, STUDII DE CAZ SI TESTE GRILA PRIVIND APLICAREA IAS (revizuite) - IFRS, Volumul II, Ed.Ceccar 2007.
Celelate 2 volume incerc sa le pun dupa 15.07.2009.
Multumim frumos pentru Vol II, mie cel putin mi-a folosit mult pentru rezolvarea problemelor primite la stagiu, de aceea indraznesc sa te rog poate poti pune si celelalte volume in timp util pentru a putea rezolva si restul problemelor. (Am inteles ca lucrarile trebuiesc predate pana cel tarziu 20.07.2009.)

:sad:

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 08 July 2009 - 07:59 AM




#36 madalinaelena

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 08 July 2009 - 09:17 PM

Are cineva variantele de subiecte si eventual rezolvarile de la examenul de aptitudini din 2008?



#37 Malexa

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 14 July 2009 - 08:00 PM

Din cauza prea multor accesari si download-ari, adresa de gmai aptitudini2009 a fost blocata pentru 24 de ore. Stiu ca toata lumea isi doreste materialele puse la dispozitie cu ajutorul acestei adrese, dar va rog sa nu o accesati mai mult decat este nevoie, adica cel mult odata pe zi. Sa speram ca dupa deblocare nu va mai aparea aceasta problema.

Va multumesc



#38 DR

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 639 Postari:
  • Gender:Female

Postat 14 July 2009 - 09:44 PM

Am reusit sa accesez adresa acum .Am atasat rezolvari la conta din anii anteriori , variante de bilete si sper sa mai facem rost.Ce pacat ca aici nu putem pune ,,arhive,,.Sa le studiem si apoi sa incepem sa le rezolvam impreuna,timpul trece.
Multumim pentru cartile scanate si atasate.



#39 madalinaelena

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 16 July 2009 - 08:58 AM

Din cate am observat, problemele care apar in cele trei carti "Sinteze, studii de caz si teste grila privind aplicarea IAS" sunt folositoare pentru examenul de aptitudini, multe din subiectele din anii trecuti fiind asemanatoare cu unele teste din aceste carti.
Eu am inceput sa rezolv din ele, insa nu obtin la toate rezultatul final afisat in carte. Daca cineva a inceput sa rezolve, m-as bucura sa discutam pe aceasta tema.
De exemplu, la cap. I din vol. III, IAS 7 - Tabloul fluxurilor de trezorerie, la testele grila de autoevaluare, nu imi da acelasi rezultat ca in carte la problemele 6 si 7 /pg.80-81.
Este cineva interesat de acest subiect?
Spor la invatat tuturor!



#40 DR

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 639 Postari:
  • Gender:Female

Postat 16 July 2009 - 02:11 PM

sunt multe gresite ,eu zic sa ne mai bazam si pe judecata noastra. :lostit (13):

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 04 August 2009 - 05:20 AM







Similar Topics Collapse

3 useri citesc topicul

0 membri, 3 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL