Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Cum gasim clienti? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


Cum gasim clienti?

pfa expert contabil cecar clienti
44 replies to this topic

#21 vics

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 209 Postari:
  • Gender:Male
  • Interests:IT

Postat 13 May 2009 - 09:12 PM

Vezi postareaDana42, la Feb 5 2009, 07:22 PM, a spus:

Eu cand mi-am facut firma (la care eu comand, eu execut ) mi s-a atras atentia in mod special ca nu cumva sa imi fac publicitate ca voi fi sanctionata
cum ii posibil asa ceva ?!!!



#22 Contabil100%

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 28 Postari:
  • Location:Brasov

Postat 14 May 2009 - 07:37 PM

Vezi postareajullia_nana, la May 10 2009, 09:13 PM, a spus:

buna.. :sad:
eu sunt chiar la inceput de drum, si urmeaza sa dau examenul pentru acces la profesti de expert contabil...o sa dau si eu anunt la ziar pentru inceput, dar ma intreb daca am cat de cat sanse, avand in vedere aparitia imp forfetar....care va avea ca efect disparitia firmelor mici....? :smile:
Pana acum am lucrat ca economista la o societate, dar am ajuns la concluzia ca nimanui nu i pasa de angajat, si administratorul tinde spre exploatarea acestuia la maxim......asa ca de ce sa nu lucrez mai bine pt mine?...
Sa speram ca voi avea succes...cu multa rabdare,,,cum ati mai sppus:)....sunt din Mures.....apropo...poate imi spune si mie cineva cum e situatia prin zona...:)

Foarte frumos Tg Mures-ul ca si oras, ingrijit si curat, insa e la pamant din punct de vedere economic si bineinteles foarte corupt, fiind condus gasca lui dlui doctor, de "soferul de la firma de autobuze" (care e un fel de Vanghelie al orasului, un agramat, pt ca nu stie sa vorbeasca) si de acolitii lor. Eu am lucrat cativa ani in Tg Mures si mi s-a facut sila de afacerile murdare de acolo si de modul in care eram platit ca economist al unei firme care avea contracte cu primaria. Sa nu mai spun ca un job adevarat si bine platit (firma cu mai mult de 200 de salariati) nu ai cum sa gasesti acolo decat cu pile. Am auzit ca mai nou si de la EON se fac disponibilizari... Nu exista anunturi de angajare, nu exista oferte pt tinerii care termina o facultate. Stiu persoane care au terminat la Petru Maior la contabilitate la zi si lucreaza in Metro. Deci in concluzie daca vrei sa ai clienti ai putea sa te bagi in partidul dlui doctor sau sa pleci intr-un oras mai mare gen Brasov, Bucuresti etc. Eu am ales sa plec si sunt fericit.
Multa bafta in cariera!!!




#23 carmen45

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 74 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Tg Mures

Postat 15 May 2009 - 09:54 AM

Nu ma pot abtine sa nu raspund. Sunt din Tg.Mures. Daca nu ai reusit sa te realizezi profesional in Tg.Mures nu inseamna ca nimeni nu poate sa reuseasca.

"Stiu persoane care au terminat la Petru Maior la contabilitate la zi si lucreaza in Metro." Este optiunea lor, poate ca mai mult de atat nu stiu sa faca, chiar daca au terminat facultatea la zi. Eu am avut angajat un absolvent de la Petru Maior care a fost o catastrofa, nu stia nimic si nu il interesa deloc sa stie, dar pentru asta nu Universitatea este de vina.
Ce legatura au disponibilizarile de la EON ?
Tinerii care chiar vor sa munceasca isi pot gasi locuri de munca daca au un minim de cunostinte in domeniul lor de activitate si daca sunt dispusi sa invete. La absolvirea facultatii, din pacate, stiu foarte putin.



#24 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 15 May 2009 - 11:46 AM

Vezi postareacarmen45, la May 15 2009, 10:54 AM, a spus:

Tinerii care chiar vor sa munceasca isi pot gasi locuri de munca daca au un minim de cunostinte in domeniul lor de activitate si daca sunt dispusi sa invete.
perfect de acord.
nu o data am auzit angajatori (unii chiar prieteni buni ai mei) plangandu-se de nivelul scazut al pregatirii profesionale a tinerilor care s-au prezentat la interviuri pt. angajare, insa cel mai rau i-a deranjat si uimit lipsa de interes a unora dintre ei pt. a invata, adica nu erau dispusi sa invete nimic, fratioare, nici un interes pt. munca si sigur ca in aceste conditii nu prea au facut purici pe la servici.

Vezi postareacarmen45, la May 15 2009, 10:54 AM, a spus:

La absolvirea facultatii, din pacate, stiu foarte putin.
asta ziceam si eu in topicul "diploma de licenta, doar o hartie ? " si ce scandal a iesit, am fost acuzata vehement ca am eu ceva cu tinerii ... desi acest nivelul scazut e un fapt cunoscut de catre toti cei care se lovesc de el pe la angajari.
pana si la nivel de Min. Educatiei (am vazut la televizor ulterior, pe TVR 2) se cunoaste acest FENOMEN si s-a dat un semnal de alarma public.

sigur ca pe timp de criza lucrurile sunt mult mai complicate in ceea ce priveste somajul si gasirea unui nou loc de munca, insa asta se intampla doar in anumite perioade si aspectele nu pot fi generalizate. :sad:

una peste alta, metodele de a gasi clienti sunt aceleasi, doar ca ele fct. mai greu in vremuri dificile.



#25 Contabil100%

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 28 Postari:
  • Location:Brasov

Postat 15 May 2009 - 12:52 PM

Vezi postareacarmen45, la May 15 2009, 10:54 AM, a spus:

Nu ma pot abtine sa nu raspund. Sunt din Tg.Mures. Daca nu ai reusit sa te realizezi profesional in Tg.Mures nu inseamna ca nimeni nu poate sa reuseasca.

Ce inseamna a reusi? A lucra la patron pentru 1500 lei? Daca vreau sa tin acasa evidenta contabila la o firma ce sanse sunt intr-un oras cu economia la pamant?

Vezi postareacarmen45, la May 15 2009, 10:54 AM, a spus:

"Stiu persoane care au terminat la Petru Maior la contabilitate la zi si lucreaza in Metro." Este optiunea lor, poate ca mai mult de atat nu stiu sa faca, chiar daca au terminat facultatea la zi. Eu am avut angajat un absolvent de la Petru Maior care a fost o catastrofa, nu stia nimic si nu il interesa deloc sa stie, dar pentru asta nu Universitatea este de vina.

Nu am zis nimic de Universitate, tot respectul pt aceasta Universitate pe care am absolvit-o si care m-a ajutat sa ajung unde sunt acum. Ideea era ca acea persoana s-a angajat la Metro pentru ca nu a avut alte optiuni. Probabil ca in alt oras putea sa inceapa de jos si sa ajunga in cativa ani un economist adevarat.

Vezi postareacarmen45, la May 15 2009, 10:54 AM, a spus:

Ce legatura au disponibilizarile de la EON ?

EON e una din singurele multinationale din MS, adica acolo ai sansa sa te realizezi... in rest nu cunosc multinantionale in orasul ala, sau firme de top renumite

Vezi postareacarmen45, la May 15 2009, 10:54 AM, a spus:

Tinerii care chiar vor sa munceasca isi pot gasi locuri de munca daca au un minim de cunostinte in domeniul lor de activitate si daca sunt dispusi sa invete. La absolvirea facultatii, din pacate, stiu foarte putin.

In orice oras tinerii stiu foarte putine lucruri la angajare, dar daca dau un search pe un site de joburi isi gasesc un job rapid si mult mai bine platit decat in orasul ala condus de o gasca de oameni corupti, care nu au adus nici un investitor adevarat in oras. Stiu doar sa se certe in fiecare zi in Consiliul Local cu "fratii" lor de etnie si sa isi urmareasca interesele personale.
Sa va spun o intamplare penibila cu care m-am confruntat cand imi cautam un job in Mures. Am mers la o firma de contabilitate sa ma angajaz, dorindu-mi sa aprofundez cunostintele teoretice dobandite in facultate. Pentru ca aveam deja un an experienta in meseria de contabil mi s-a spus ca nu vor un astefel de angajat pentru ca ar trebui sa il plateasca mai mult si ar vrea pe cineva care nu stie nimic si eventul sa fie de sex feminin pt ca ar fi mai constiincioasa. :biggrin:
Deci sa fim realisti si sa ne gandim ca se poate mult mai bine in alta parte decat acolo. Apropo... multi colegi de-ai mei au plecat de acolo si sunt realizati (directori economici, stagiari CECCAR pt profesia de expert contabil) deja la 26 ani cat am si eu.
Probabil ca tu ai afacerea ta si esti multumita cat de cat, dar cred ca au trecut multi ani pana ai ajuns la nivelul actual.
Multa bafta in continuare!



#26 vioreld

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 166 Postari:
  • Location:Buzau
  • Interests:Informare

Postat 15 May 2009 - 07:29 PM

Cred ca discutiile s-au strecurat putin pe langa subiect.
Nu am propus sa discutam aici despre realizarea profesionala si nici depre cat de multe cunostinte si abilitati au unii fata de altii la terminarea facultatii sau dupa.
vioreld



#27 romeo.m

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 43 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Suceava

Postat 14 June 2009 - 10:21 PM

Lasand deoparte "coruptia la Tg. Mures", care nici nu are conexiuni cu subiectul acestui thread, o solutie pentru a avea clienti inca de la inceputul activitatii unei firme din domeniul prestarilor de servicii contabile ar putea fi asocierea cu un fost angajat al altei firme de acelasi profil care dispune deja de un portofoliu de clienti care il apreciaza din punct de vedere profesional.
Recunosc ca nu este usor de gasit un asociat cu un asemenea profil, insa atragerea primilor clienti in timp util de catre o societate din domeniu ai carei asociati/actionari nu au un nume pe piata serviciilor contabile reprezinta ceva aproape imposibil din punct de vedere al probabilitatii de a se produce.

Aceasta postare a fost editata de romeo.m: 14 June 2009 - 10:24 PM




#28 francesca2009

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 113 Postari:

Postat 15 June 2009 - 08:14 AM

Eu parca am mai scris undeva cum se obtine clientela. Am observat ca in mare parte tine de noroc. De exemplu, stiu pe cineva care a avut norocul sa preia vreo 10 firme de la o cunostinta (acum vreo 4-5 ani in urma) care a plecat din tara. Ei, va imaginati ca din cei 10 clienti de-a lungul acestor ani tot i-au mai adus fiecare macar un client. S-a dezvoltat acum are cabinet de expertiza. Dar a avut acel noroc sa preia 10 clienti dintr-o data si "ramificatia" a fost mai simpla. Dar cate cazuri sunt din astea?



#29 catavasilescu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 15 Postari:

Postat 24 August 2009 - 07:14 PM

Buna,
Eu locuiesc aproape de Mall Drumul Taberei
M-am gandit sa-mi caut si aici clienti.
Sunt firme mari, lanturi Zara, Adidas, etc. Acestea credeti ca sunt franchise-uri si am sanse sa gasesc clienti sau sunt sucursale si tin contabilitatea centralizat?
Deasemenea, sunt si firme mai mici, de bijuterii, tigari, etc, care deasemenea ar putea fii potentiali clienti.
Ce credeti?

Despre medicii de familie ce parere aveti ca si clienti? Cum i-as putea contacta? Sau cabinete medicale diverse.

Se mai deschid firme in perioada asta? As putea merge la ONRC sa-mi fac publicitate? Unde la ONRC, caci sunt mai multe locatii?

Va multumesc
O seara buna!
Catalina



#30 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 25 August 2009 - 10:23 AM

poti sa te pui in fata intrarii de la mall cu o pancarda "tin evidenta contabila" :lostit (13):



#31 doiny

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 Postari:

Postat 25 August 2009 - 11:00 AM

Eu cred ca sunt sanse sa se mai gaseasca clienti dar cu atentie si rabdare iti poti face un portofoliu de clienti pe care ti-l doresti.

Medicii de familie nu sunt intr-o lista a lor cum sunt expertii? Poti obtine e-mailuri in prima faza si trimiti o oferta,
poti deasemenea daca te intereseaza sa abordezi administratiile de bloc.

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 25 August 2009 - 02:50 PM




#32 butelie

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 188 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Slatina
  • Interests:timpul liber

Postat 25 August 2009 - 01:48 PM

Eu ma abtin sa comentez dar de minunat ma minunez tot ! :lostit (13):
Cum te faci frate expert contabil daca nu ai nicio " chemare " spre aceasta meserie ?
Cum poti sa devii soro expert contabil sau contabil autorizat fara ca macar sa fi lucrat in domeniu la cel putin o firma ?
Cum poti sa angajezi un expert contabil pe care nu-l cunosti ?
In general firmele care isi angajeaza expertii contabili dupa ce vad anunturile intr-un ziar sau pe net , nu e mare lucru de capul lor si ai parte de surprize cat cuprinde !

O firma mai mare nu are cum sa angajeze pe cineva caruia ii da doar actele si gata !

Un contabil trebuie sa fie un om in care ai incredere si pe care sa-l poti suna la orice ora din zi sau din noapte !

Multi s-au facut experti contabili ca sa puna vize pe bilant si crezand ca o sa se imbogateasca din asta !



#33 teodora49

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 15 Postari:
  • Location:constanta
  • Interests:a sti, a impartasi informatii, a te consulta cu ceilalti, a comunica...

Postat 25 August 2009 - 02:11 PM

DE ACORD !!!! subscriu cu "butelie"...asa este :good: :lostit (13):

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 25 August 2009 - 02:51 PM
eliminare citare integrala mesaj anterior

[color=#FF0000]sa aveti o zi buna !



#34 vioreld

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 166 Postari:
  • Location:Buzau
  • Interests:Informare

Postat 25 August 2009 - 05:52 PM

Vezi postareabutelie, la Aug 25 2009, 02:48 PM, a spus:

Eu ma abtin sa comentez dar de minunat ma minunez tot ! :lostit (13):
Cum te faci frate expert contabil daca nu ai nicio " chemare " spre aceasta meserie ?
Cum poti sa devii soro expert contabil sau contabil autorizat fara ca macar sa fi lucrat in domeniu la cel putin o firma ?

De unde stii tu ca expertii contabili nu au nici o ,,chemare'' ?
Cine ti-a spus tie ca nu au lucrat la cel putin o firma ?

Vezi postareabutelie, la Aug 25 2009, 02:48 PM, a spus:

Cum poti sa angajezi un expert contabil pe care nu-l cunosti ?
In general firmele care isi angajeaza expertii contabili dupa ce vad anunturile intr-un ziar sau pe net , nu e mare lucru de capul lor si ai parte de surprize cat cuprinde !

Daca tii contabilitatea unei firme in calitate de expert contabil nu esti angajat. Poti angaja pe cineva pe care nu il cunosti ? Da sau nu ? Tin sa te anunt ca sunt firme care angajeaza personal cu conditia ca anterior sa nu fi avut vreo relatie cu nici o persoana din firma respectiva. Dar asta e o alta discutie.

In ceea ce priveste ,,angajarile'' in urma anunturilor din ziare, nu cred ca e cazul sa generalizezi.

Vezi postareabutelie, la Aug 25 2009, 02:48 PM, a spus:

O firma mai mare nu are cum sa angajeze pe cineva caruia ii da doar actele si gata !

Nu cred ca despre asta discutam aici. Si chiar daca am discuta despre asta sa stii ca inca mai sunt firme care ,,angajeaza'' (asa iti place tie sa spui) pe cineva si ii da doar actele. Sau ,,angajeaza'' o firma de contabilitate. Ii da doar actele si gata !

Vezi postareabutelie, la Aug 25 2009, 02:48 PM, a spus:

Un contabil trebuie sa fie un om in care ai incredere si pe care sa-l poti suna la orice ora din zi sau din noapte !

De unde ai tras concluzia ca cei care tin contabilitate la mai multe firme nu sunt sunati la orice ora din zi si din noapte ? Si de ce crezi ca ei nu sunt ,,oameni de incredere'' ?

Vezi postareabutelie, la Aug 25 2009, 02:48 PM, a spus:

Multi s-au facut experti contabili ca sa puna vize pe bilant si crezand ca o sa se imbogateasca din asta !

Mie imi place sa cred ca cei mai multi s-au facut experti contabili nu ca sa puna vize pe bilant (desi si asta e mare lucru) ci din pasiune pentru un domeniu care pentru multi este inabordabil.

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 27 August 2009 - 02:19 PM
eliminare dublare citat

vioreld



#35 Margo74

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 3 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 25 August 2009 - 06:56 PM

Vezi postareajullia_nana, la May 10 2009, 08:13 PM, a spus:

buna.. :smile:
eu sunt chiar la inceput de drum, si urmeaza sa dau examenul pentru acces la profesti de expert contabil...o sa dau si eu anunt la ziar pentru inceput, dar ma intreb daca am cat de cat sanse, avand in vedere aparitia imp forfetar....care va avea ca efect disparitia firmelor mici....? :thumbup:
Pana acum am lucrat ca economista la o societate, dar am ajuns la concluzia ca nimanui nu i pasa de angajat, si administratorul tinde spre exploatarea acestuia la maxim......asa ca de ce sa nu lucrez mai bine pt mine?...
Sa speram ca voi avea succes...cu multa rabdare,,,cum ati mai sppus:)....sunt din Mures.....apropo...poate imi spune si mie cineva cum e situatia prin zona...:)

Buna seara,

aveti perfecta dreptate.

Nu disperati ca firmele vin ele,chiar si PFA-uri

Succes! :lostit (13):



#36 Margo74

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 3 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 25 August 2009 - 07:02 PM

Vezi postareabutelie, la Aug 25 2009, 01:48 PM, a spus:

Eu ma abtin sa comentez dar de minunat ma minunez tot ! :lostit (13):
Cum te faci frate expert contabil daca nu ai nicio " chemare " spre aceasta meserie ?
Cum poti sa devii soro expert contabil sau contabil autorizat fara ca macar sa fi lucrat in domeniu la cel putin o firma ?
Cum poti sa angajezi un expert contabil pe care nu-l cunosti ?
In general firmele care isi angajeaza expertii contabili dupa ce vad anunturile intr-un ziar sau pe net , nu e mare lucru de capul lor si ai parte de surprize cat cuprinde !

O firma mai mare nu are cum sa angajeze pe cineva caruia ii da doar actele si gata !

Un contabil trebuie sa fie un om in care ai incredere si pe care sa-l poti suna la orice ora din zi sau din noapte !

Multi s-au facut experti contabili ca sa puna vize pe bilant si crezand ca o sa se imbogateasca din asta !


Buna seara,

la meseria aceasta acced multi "amatori"care habar-n-au ce inseamnda "%" ce sa ne mai minunam.Sunt multi "batranei' care isi "completeaza"veniturile si saracii sunt depasiti de situatie.Am luate eu contabilitati tinute cu 50 lei si ...

Trebuie sa se faca ceva in acest sens si cred ca daca s-ar impune printr-o lege ceva sa nu se coboare sum o anume valoare...Buna de luat in calcul legea data de CECCAR privind tarifele...

Toate bune,



#37 butelie

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 188 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Slatina
  • Interests:timpul liber

Postat 26 August 2009 - 01:32 AM

Eu personal nu am nimic cu nimeni si cred ca tarifele ar trebui stabilite de piata prin cerere si oferta !

Sunt multe firme care nu au inteles ca evidenta contabila este foarte importanta dupa cum sunt si experti contabili care nu au inteles ce inseamna sa fi expert contabil , si ca sa fi expert contabil trebuie sa ai o baza , ca sa zic asa , adica sa fi deja angajat undeva cu carte de munca si sa mai faci un ban in plus pana cand poti sa traiesti numai din evidente , asta daca si angajatorul este de acord .

Daca ai un numar mare de evidente la 100-150 de lei ai si mare bataie de cap cu ele , pentru ca in fiecare luna se intampla cate ceva , si conform legilor lui Murphy o nenorocire nu vine niciodata singura .

Un patron de firma mica mai rar vine cu actele la timp , si chiar daca foarte multi sunt tentati sa creada ca o sa isi disciplineze clientii , asta se intampla destul de greu si dupa ce omul a schimbat deja contabilul .

O firma mai rasarita va angaja pe cineva care sa se ocupe de evidenta primara , si va avea grija ca de restul sa se ocupe cineva deja conectat la administratia financiara , asa ca raman firmele de la care nu scoti nici macar de un salariu , deci ca sa fi expert contabil si sa traiesti din expertiza contabila trebuie sa ai deja o baza , adica ceva mai mult decat un punct de plecare .



#38 catavasilescu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 15 Postari:

Postat 26 August 2009 - 10:23 PM

Vezi postareadoiny, la Aug 25 2009, 12:00 PM, a spus:

Eu cred ca sunt sanse sa se mai gaseasca clienti dar cu atentie si rabdare iti poti face un portofoliu de clienti pe care ti-l doresti.

Medicii de familie nu sunt intr-o lista a lor cum sunt expertii? Poti obtine e-mailuri in prima faza si trimiti o oferta,
poti deasemenea daca te intereseaza sa abordezi administratiile de bloc.



N-am gasit la o prima cautare o lista cum sunt expertii.
Dar pot gasi pe internet date legate de ei pentru a-i contacta.
Multumesc,
Catalina



#39 butelie

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 188 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Slatina
  • Interests:timpul liber

Postat 27 August 2009 - 03:03 PM

De promovarea expertilor contabili ar trebui sa se ocupe CECCAR , dar conducerea CECCAR nu se ocupa cu maruntisuri de genul asta , activitatea lor principala fiind strangerea a cat mai multi bani si cheltuilea lor in folos personal .

Cu toate ca CECCAR are filiale in toate judetele , numai o mica parte din ele au catadicsit sa-si faca si site .

Ar trebui ca sa existe o lista afisata la liber pe site cu toate datele de contact ale expertilor contabili activi , si atunci expertii contabili ar beneficia de acest mod de promovare gratuita .

Cotizatia pentru un expert contabil inactiv este de 100 de lei , ceea ce mi se pare enorm .



#40 george.rdl

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 01 February 2014 - 05:14 PM

Salut,

O intrebare ceva mai ciudata:

Provincie, Suceava mai exact. Inregistrat ca PFA expert contabil, membru CECCAR, toate bune pan-aici. Cum fac eu acum sa ma bage si pe mine cineva in seama? Nu caut expertize/audit, ci contabilitate primara, orice...

Voi unde va gasiti clientii, cum ii abordati? Anunturi in ziar? Vreo platforma online? Altfel?
Apreciez orice sugestie!

Ziua buna,
George

Aceasta postare a fost editata de george.rdl: 01 February 2014 - 05:23 PM






1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL