Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
concediu medical salariu de baza+sporuri - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


concediu medical salariu de baza+sporuri

2 replies to this topic

#1 teoden

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 43 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:pitesti

Postat 26 November 2008 - 03:41 PM

am un angajat care are sal de 700 lei si un spor de vechime de 5% la media zilnica se ia 700 lei sau 735 cu spor????
astept urgen raspuns multumesc mult



#2 katinca

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 250 Postari:
  • Gender:Female

Postat 26 November 2008 - 04:57 PM

OUG 158/2005
1) Baza de calcul a indemnizatiilor prevazute la art. 2 se determina ca medie a veniturilor lunare din ultimele 6 luni din cele 12 luni din care se constituie stagiul de cotizare, pana la limita a 12 salarii minime brute pe tara lunar, pe baza carora se calculeaza contributia pentru concedii si indemnizatii

Deci 735 lei.

Aceasta postare a fost editata de katinca: 26 November 2008 - 04:58 PM




#3 teoden

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 43 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:pitesti

Postat 26 November 2008 - 07:23 PM

SI MAI AM CATEVA NELAMURIRI VA ROG MULT SA MA AJUTATI,CEVA DE CARE NU SUNT FFFF SIGURA:
1.CARE ESTE BAZA DE CALCUL LA SOMAJ ANGAJAT 0.5%:EU STIU CA PER LUCRATA+CM SUPORTAT DE ANGAJATOR+CM SUPORATAT DE FNUASS IAR CAND ESTE O LUNA INTREAGA DE CM SOMAJUL ESTE 0 (ZERO).DAR CARE ESTE BAZA LEGALA?
2.LA CASS 5.5% ANGAJAT CARE ESTE BAZA DE CALCUL?
ASTEPT RASPUNSURI VA ROG SI LEGEA






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL