Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
avertismentul scris - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


avertismentul scris


1 reply to this topic

#1 cristinailinca

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 11 December 2008 - 07:09 PM

buna ziua!!! am si eu mare nevoie de un model de AVERTISMENT SCRIS deoarece nu gasesc pe nicaieri si nu am idee cum se face. Pt a intocmi avertismentul scris pt o abatare disciplinare trebuie obligatopriu sa efectuez cercetarea disciplinare??
va rog mult astept un model de avertisment scris.



#2 MARYSA ST

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 231 Postari:

Postat 12 December 2008 - 09:14 AM

Da, este necesara cercetarea disciplinara!

Modele solicitate:

Referatul de sesizare a abaterii disciplinare

În atenția d-lui ____________________, Director general
REFERAT
Subsemnatul ________________________, angajat pe postul de _____________ al societății, am întocmit prezentul referat, prin care vă informez că salariatul___________________, angajat pe postul de _______________ al societății, a săvârșit următoarele:
_____________________________________________________________________________.
Față de cele prezentate mai sus, vă rog să dispuneți măsurile necesare.
Data Semnătura

Decizia de sanctionare cu avertisment scris

DECIZIA NR. _______/________________

În temeiul prevederilor art. 264 alin. 1 lit. a, precum și a art. 268 din Codul muncii, având în vedere:
- referatul d-lui ________________, angajat pe postul de ___________, din care reiese săvârșirea de către salariatul _____________ a următoarei(lor) fapte: _____________________________________________________________________________,
- încălcarea, prin săvârșirea faptei de mai sus, a prevederilor ___________ din statutul de personal, regulamentul intern, contractul colectiv de muncă aplicabil;

directorul general al societății, dl. _______________________,

DECIDE:
1. Se sancționează cu avertisment scris d-l _______________________, angajat pe postul de ____________.
Avertismentul adresat salariatului este următorul:
_____________________________________________________________________________.
2. Decizia va fi comunicată celui în cauză în termen de cel mult 5 zile de la data emiterii și produce efecte de la data comunicării.
Comunicarea se va preda personal salariatului, cu semnătură de primire, ori, în caz de refuz al primirii, prin scrisoare recomandată, la domiciliul sau reședința comunicată de acesta.
3. Prezenta decizie poate fi contestată în termen de 30 de zile calendaristice de la data comunicării la Tribunalul ________ – Secția Litigii de Muncă.

Director general,







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL