Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Master 2009-2010 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Master 2009-2010


3 replies to this topic

#1 serenety

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 14 December 2008 - 02:09 PM

Anul acesta termin sectia finante-banci din cadrul universitatii A.I. Cuza din Iasi si doresc sa urmez un master in contabilitate ori la Iasi ori la Bucuresti. Momentan sunt foarte nehotarata: :thumbup:
- la iasi as putea intra direct pe baza dosarului in timp ce la Bucuresti va trebui sa dau examen ( imi poate trimite cineva bibliografia, macar orientativ sa stiu)
- din cadrul facultatii de contabilitate mi s-a parut foarte interesant masterul in contabilitate internationala si masterul international in limba eng ( ACCA), ultimul am vazut ac are o taxa de scolarizare de 6000 eur pe 2 ani ceea ce e ffff mult dar solutii se gasesc.
Vroiam sa intreb unde as putea gasi mai multe informatii despre masterul din bucuresti si despre admitere (altceva decat siturile lor) sau sa imi dati voi informatii. Cum e admiterea la ASE si unde as putea gasi tipuri de subiecte ( asta daca exista)? Ce parere aveti despre masterul de la Iasi si cel de la Bucuresti?



#2 Yuly-ana

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 13 March 2009 - 08:53 PM

Buna,

Si eu dau la master anul asta, dar nu sunt la ASE. Am inteles totusi ca examenul nu e asa greu si e 1500 ron pe sem.Am inteles de la prieteni de ai mei de la ASE k vor sa introduca cursurile ziua ( acum sunt seara de la 18:00) si ca prezentza se cere mai rau ca la facultate si e aiurea pentru ca toti vor sa se angajeze.Detaliile de pe site ul lor sunt ok, citeste acolo. In schimb la Romano-Americana e 400 euro pe sem, acolo termin eu licenta si au master de contabilitate si auditul afacerilor (ceva de genu').Daca mai aflu ceva o sa iti mai scriu.Dar mai sunt si alte universitati-Titulescu, Cantemir etc.

Te pup.




#3 BIBI

    Membru activ

  • Validating
  • PipPipPip
  • 1336 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:contabilitate, fiscalitate, legislatie

Postat 13 March 2009 - 10:05 PM

Nu este foarte greu dar cantareste nota de la licenta si ai un punct in plus daca ai terminat la ei.Se face o medie ca si la admitere la licenta.
Parerea mea e ca poti face masterul acolo unde te aranjeaza cel maibine ca distanta, timp, posibilitati.Sa nu crezi ca se invata alta contabilitate in Bucuresti fata de Iasi, Cluj, Timisoara.Ideal este sa faci masterul in domeniul in care lucrezi.Pentru cei care terminati pe sistemul Bolognia este master de aprofundare, indicat ar fi aprofundarea in domeniul terminat.



#4 Yuly-ana

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 19 March 2009 - 10:17 AM

Sunt de acord cu tine.Eu ti-am dat cateva detalii pentru ca ai luat in calcul si un master in Bucuresti.Sunt sigura ca se invata aceleasi materii la toate universitatile bune din Romania. :)

Aceasta postare a fost editata de MIKY2010: 20 May 2009 - 08:44 AM







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL