Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Vanzari persoana fizica - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Vanzari persoana fizica


2 replies to this topic

#1 danbonta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 202 Postari:

Postat 22 December 2008 - 08:25 AM

Sper sa fi postat unde trebuie, daca nu e bine rog un moderator sa mute topicul acolo unde trebuie.

Este o problema legislativa, asa ca postez aici.


O persoana fizica detine pe baza de documente, o serie de utilaje industriale second hand. Acum persoana fizica doreste sa le vanda unei firme. Intrebare este, daca persoana respectiva trebuie sa plateasca impozit pe diferenta dintre venitul obtinut din vanzarea bunurilor si costul de achizitie a bunurilor?
Timpul este cel mai bun profesor, din pacate el isi omoara toti elevii.



#2 andur

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 201 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:moldova

Postat 22 December 2008 - 08:40 AM

samsarii care aduc masini din vest platesc impozit pe aceasta diferenta ? cred ca nu.la fel si cu persoana ta fizica...




#3 danbonta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 202 Postari:

Postat 22 December 2008 - 08:53 AM

Vezi postareaandur, la Dec 22 2008, 08:40 AM, a spus:

samsarii care aduc masini din vest platesc impozit pe aceasta diferenta ? cred ca nu.la fel si cu persoana ta fizica...


Da, am reusit sa vorbesc la finante si am aflat, singurul necaz este ca nu deduc TVA-ul.

Merci de raspuns

Aceasta postare a fost editata de danbonta: 22 December 2008 - 08:53 AM

Timpul este cel mai bun profesor, din pacate el isi omoara toti elevii.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL