Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
contract de agent - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

contract de agent

1 reply to this topic

#1 Poliana

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:
  • Gender:Female

Postat 03 January 2009 - 08:33 PM

Buna!

Am si eu cateva nelamuriri si sper sa ma puteti ajuta cu niste informatii actualizate.

Un IMM vrea sa incheie un contract de agent/colaborare cu o persoana fizica neautorizata. Cum se inregistreaza in contabilitate comisioanele platite respectivei persoane? Stiu ca trebuie depusa declaratia 205 dar nu inteleg daca FIRMA trebuie sa emita factura in numele respectivei persoane. Si daca da, asta mai implica si alte declaratii si inregistrari la Fisc sau alte institutii?
Sau se poate cumva mai simplu?

Multumesc anticipat



#2 SetUp

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 05 January 2009 - 02:55 PM

As fi si eu interesat de aceast gen de contract, nu stie nimeni detalii?







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL