Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
legislatie asociatii si fundatii - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


legislatie asociatii si fundatii

7 replies to this topic

#1 julius6

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 05 January 2009 - 01:44 PM

Salut!
Care sunt actele normative care stabilesc reglementarile contabile pentru asociatii si fundatii?



#2 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 05 January 2009 - 03:51 PM

Ai dat cautare in forum? Gasesti ceva informatii folositoare.

P.S. Promit ca rezolvam cat mai curand si cu sectiunea dedicata contabilitatii fara scop patrimonial. :thumbup:

Madalina



#3 julius6

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 09 January 2009 - 06:19 PM

Este cineva care tine contabilitatea la vreo asociatie?Poate imi dati un indiciu, ceva, planul de conturi, etc!

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 03 February 2009 - 10:28 PM
citare mesaj anterior




#4 pilot

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 01 February 2009 - 08:11 AM

Buna ziua,
sunt nou si nu sunt "de pe aici". Vreau sa spun ca nu sunt specializat in domeniul contabil dar, fiind in Cons. dir al unei as (O26/2000) am strigat si am primit reglementari contabile publicate in MOf. Partea I, nr. 846 bis din 10.12.2007, cu aplicare de la 01 ian 2008.
Fisierul este mai mare decat spatiul destinat atasamentelor. Imi cer scuze daca m-am bagat nepotrivit, dar incerc sa ajut cat mai mult ptr. ca astept si eu mai multe opinii la "cenzori" pentru a lua o decizie si nu am primit decat una. Incerc sa-l pun pe PM.



#5 aryanna

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 14 Postari:

Postat 03 February 2009 - 08:30 AM

og nr. 26/2000 cu modificarile si completarile ulterioare si omf 1969/2007 unde e planul d econturi functionarea conturilor si alte inf utile pentru asociatiii.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 03 February 2009 - 10:29 PM




#6 Ramona Georgeta

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 04 February 2009 - 02:14 PM

Vezi postareajulius6, la Jan 9 2009, 06:19 PM, a spus:

Este cineva care tine contabilitatea la vreo asociatie?Poate imi dati un indiciu, ceva, planul de conturi, etc!
salut ai reusit ceva cu planul de conturi?
si eu fac cam acelasi lucru si m-am cam impotmolit
daca ai reusit ceva m-ai putea ajuta si pe mine?
merci!



#7 aryanna

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 14 Postari:

Postat 09 February 2009 - 12:10 PM

eu tin contabilitatea la o asociatie. planul de conturi nu-i foarte diferit de cel general. daca te pot ajuta ma poti contacta pe adresa de mail anna13_ice@yahoo.com.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 12 February 2009 - 10:42 AM
citare mesaj anterior




#8 danYela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 38 Postari:
  • Location:Piatra Neamt

Postat 11 February 2009 - 07:59 AM

ORDIN nr. 1.969 din 9 noiembrie 2007

Fisiere atasate








Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL