Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
extras de cont - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


extras de cont


11 replies to this topic

#1 danutanitulescu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 271 Postari:

Postat 06 January 2009 - 09:18 PM

trebuie sa cer confirmare pt soldul la sf anului clientilor sau furnizorilor?merci



#2 iozsef39

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 118 Postari:
  • Gender:Male

Postat 06 January 2009 - 10:54 PM

Vezi postareadanutanitulescu, la Jan 6 2009, 09:18 PM, a spus:

trebuie sa cer confirmare pt soldul la sf anului clientilor sau furnizorilor?merci
Clientilor tu le emiti factura ,ei au o datorie la tine deci ,,tu,,intocmesti extrasul de cont.
Furnizorii emit societatii tale factura ,tu ai o datorie la ei deci,,,ei ,,intocmesc extrasul de cont si il trimit firmei tale.




#3 danutanitulescu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 271 Postari:

Postat 07 January 2009 - 06:21 PM

merci



#4 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 07 January 2009 - 06:28 PM

Se fac extrase de cont si in cazul furnizorilor, dar se schimba putin formularea.
Madalina



#5 katinca

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 250 Postari:
  • Gender:Female

Postat 07 January 2009 - 08:40 PM

model

Fisiere atasate





#6 n_andre

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 34 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Braila

Postat 08 January 2009 - 12:30 AM

Vezi postareamadalinab, la Jan 7 2009, 07:28 PM, a spus:

Se fac extrase de cont si in cazul furnizorilor, dar se schimba putin formularea.
Eu am un asa formular:Fisier atasat  extras_de_cont.doc   25.5K   489 downloads



#7 *ivonne*

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 32 Postari:

Postat 06 February 2009 - 02:15 PM

buna ziua, stiu ca este cam tarziu insa va rog sa ma ajutati in ceea ce priveste inventarierea patrimoniului.
am inventariat toate bunurile.....insa acum am aflat(sunt la inceput de drum in contabilitate) ca sunt necesare extrase de cont pt. confirmare solduri clienti si furnizori. am vazut mai multe pareri in legatura cu confirmarea de sold. cum trebuie facuta aceasta? doar pt clienti sau pt clienti si furnizori?
aceste confirmari sunt legale daca se trimit prin fax/mail sau cel mai sigur e totusi prin posta?
confirmarile de sold trebuie trimise tuturor clientilor si furnizorilor care au sold la 31.12.2009 indiferent de scadenta platilor sau doar celor a caror creante/datorii a depasit data scadenta de plata?
ma gandesc ca acest lucru era bine de facut in ian. de aceea rog raspuns prompt.
Va multumesc pt. timpul acordat su bunavointa
O zi frumoasa!



#8 AlinaMB

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 07 February 2009 - 10:29 AM

Se face confirmarea si pentru clienti si pentru furnizori, pentru soldurile finale de la data 31.12.2008. Noi le trimitem prin fax si raspunsurile vin tot prin fax.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 07 February 2009 - 02:14 PM
citare mesaj anterior




#9 ionuca

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 57 Postari:
  • Gender:Female

Postat 24 February 2010 - 12:15 PM

Vezi postareaAlinaMB, la Feb 7 2009, 11:29 AM, a spus:

Se face confirmarea si pentru clienti si pentru furnizori, pentru soldurile finale de la data 31.12.2008. Noi le trimitem prin fax si raspunsurile vin tot prin fax.

se fac confirmari si pentru creante imobilizate (imprumuturi acordate)??

multumesc



#10 HANDA76

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 261 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 24 February 2010 - 01:45 PM

dar la soldurile clientilor in suma zero, se mai fac confirmari (la sute de clienti cu suma zero in sold la 31 dec)...?



#11 studenta IV

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 185 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Cluj-Napoca

Postat 24 February 2010 - 02:22 PM

[quote name='HANDA76' date='Feb 24 2010, 01:45 PM' post='220190']

NU :smile:



#12 Florin_76

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1877 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 24 February 2010 - 11:36 PM

Decat daca vreti, eu personal nu le fac decat daca imi cer in mod insistent clienti.






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL