Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
chirie spatiu birou in strainatate - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


chirie spatiu birou in strainatate


1 reply to this topic

#1 deea_inimm

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 08 January 2009 - 09:58 AM

problema este urmatoarea: sunt contabil la o firma care a inchiriat un nou spatiu pt un birou in strainatate si nu stiu cum este legal sa procedez:
- este de ajuns un contract si chitantele ca am platit chiria respectiva
- chiria a fost platita de catre un delegat care a fost in deplasare acolo, bag chiria in decont, sau o decontez separat fara decont
- exista vreo lege in care se precizeaza ceva despre acest lucru?

multumesc anticipat.



#2 catalinandrei

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 57 Postari:

Postat 15 January 2009 - 09:47 PM

trebuie sa aveti un contract de chirie in care se specifica clar pretul total. daca tara este din UE atunci putem vb si de TVA, daca nu ..nu.
daca existata ctr de inchiriere si delegatul a platit iar pe "receipt" scrie clar "chirie spatiu cv" atunci da poate fi decontata.







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL