Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
certificat rezidenta fiscala - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

certificat rezidenta fiscala

3 replies to this topic

#1 resurrexit23

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 09 January 2009 - 02:30 PM

Buna,

As avea nevoie sa stiu ce documente sunt necesare pentru obtinerea unui Certificat de rezidenta fiscala.
Am nevoie de aceste informatii pentru a recupera suma pe care ne-o datoreaza un client din Polonia.
Acesta refuza sa ne plateasca pana va primi certificatul de rezidenta fiscala de la noi.

Multumesc



#2 studenta IV

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 185 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Cluj-Napoca

Postat 10 February 2009 - 08:51 PM

Vezi postarearesurrexit23, la Jan 9 2009, 02:30 PM, a spus:

documente necesare pentru obtinerea unui Certificat de rezidenta fiscala.
-Balanta pt decembrie 2008,
-timbre fiscale de 8 lei,
-cerere tip(vezi Ordin 1798/14.09.1998) in 2 exemplare pe care specifici anul pt care ai nevoie de certificat;
-copie CIF
-copie certificat de inmatriculare la ORC .
Se elibereaza in cateva zile, la ridicare ai nevoie de imputernicire din partea firmei, stampila firmei. :frusty:




#3 adrianw140

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 35 Postari:

Postat 21 June 2013 - 01:57 PM

Tatal meu lucreaza in Germania si are nevoie de certficat de rezidenta fiscala ( cred ca asa se cheama ) pentru a recupera niste bani din plata impozitelor de la statul german. Am fost la fisc aici in Romania si mi-a spus ca nu poate sa-i puna stampila ( cred ca pe acest certificat ) pentru ca are datorii la fisc.
Este corect ceea ce mi-au spus, au procedat corect?



#4 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 16 July 2013 - 11:28 AM

dupa parerea mea, certificatul trebuie eliberat mentionand datoriile pe care le are tatal tau.

daca lui ii este necesar un certificat in care sa apara fara datorii la statul roman, atunci desigur ca fiscul nu i-l poate elibera astfel.






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL