Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
fisa postului - DESIGNER VESTIMENTAR - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

fisa postului - DESIGNER VESTIMENTAR

1 reply to this topic

#1 soul_k

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 15 January 2009 - 11:57 AM

Buna! Am cautat pe forum fisa postului de designer vestimentar dar nu am gasit-o. Am nevoie urgenta de ea si de aceea ii rog :thumbup: pe cei care au un astfel de model sa-l posteze pe forum. Multumesc anticipat pentru amabilitate! Toate cele bune! :frusty:



#2 MIKY2010

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 Postari:
  • Gender:Female

Postat 15 January 2009 - 02:41 PM

am gasit doar cateva caracteristici pentru aceasta meserie. dar mai caut :thumbup: pana atunci...
designer vestimentar cod COR 347116
Designerul Vestimentar se ocupa in principal cu oferirea serviciilor catre clienti, preluarea si predarea comenzilor de produse vestimentare, elaborarea documentatiei de pret, realizarea schitelor produselor de imbracaminte, gradarea tiparelor, construirea tiparelor pentru produsele de imbracaminte, alegerea materialelor pentru alcatuirea colectiilor, utilizarea instrumentelor de masura si desen pentru proiectarea produselor de imbracaminte, utilizarea instrumentelor si utilajelor de taiat, cusut si tratament umidotermic, pregatirea fabricatiei produselor de imbracaminte, realizarea prototipului (modelului etalon), precum si cu aprovizionarea cu materiale de baza, auxiliare, secundare si consumabile.







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL