Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
cum se poate regla contabil cass achitat in plus? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


cum se poate regla contabil cass achitat in plus?


5 replies to this topic

#1 dana 28

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 15 January 2009 - 09:45 PM

Am inregistrat normal 421-4314,dar acum am vazut ca de la 1 iulie e tot 5.5% cass si pentru asigurat,deci am platit in plus.
Si nu stiu de ce cont ma pot folosi ca sa pot face reglementarea.Am incercat sa fac 421-4314 cu suma in rosu dar nu mai imi da bine 421.
Daca puteti sa ma ajutati,va multumesc.E prima data cand scriu pe acest forum.



#2 catalinandrei

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 57 Postari:

Postat 15 January 2009 - 09:55 PM

dupa parerea mea...rectificativa....




#3 DENISA GRIGORITA

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 641 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:GALATI
  • Interests:INFORMARE

Postat 16 January 2009 - 01:25 PM

Vezi postareadana 28, la Jan 15 2009, 09:45 PM, a spus:

...Am incercat sa fac 421-4314 cu suma in rosu dar nu mai imi da bine 421.
Pai cum adica nu da bine? Asa faci si dai banii la oameni inapoi, ca i-ai retinut in mod eronat iar apoi rectifici declaratia si recuperezi din plata urmatoare pt. sanatate.
%%%




***



#4 dana 28

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 17 January 2009 - 07:11 PM

eu v-am intrebat din punct de vedere contabil,adica pe conturi,ca in rest stiu.
va multumesc.



#5 cristina1969

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 198 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 18 January 2009 - 02:57 PM

Asa cum ti-a spus si Denisa, faci 421=4314 cu suma in rosu. Daca in rest stii, ar fi trebuit sa vezi ca in urma intocmirii statelor de salarii rectificative, restul de plata din acestea minus ceea ce ai platit salariatilor ar fi fost egal cu suma in rosu din inregistrarea 421=4314.Practic, soldul creditor al lui 421 care zici ca nu iti da, reprezinta diferenta de bani pe care trebuie sa o restitui salariatilor.



#6 dana 28

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 18 January 2009 - 10:25 PM

Asa este,cum mi-ati spus.Mi-a dat bine si va multumesc mult.






Similar Topics Collapse

3 useri citesc topicul

0 membri, 3 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL