Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Declaratii si iar declaratii..... - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Declaratii si iar declaratii.....

1 reply to this topic

#1 radugianina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 47 Postari:
  • Location:constanta

Postat 13 April 2005 - 05:51 PM

AM URMATOAREA SITUATIE DECL 100:
LUNA 02.2005 IMPOZIT SALARII
DATORAT=200.000
DEDUCERI(FISE FISC)=800.000
DE RECUPERAT=600.000

LUNA 03.2005-IMPOZIT DATORAT LUNA=200.000
NU STIU CE TREBUIE SA TREC LA DEDUCERI PENTRU CA PRG NU PREIA DATELE DIN 02.2005,SA TREC DE PLATA=200.000 , PENTRU CA FISCUL ARE IN EVIDENTA DEJA DEDUCEREA DE LUNA TRECUTA?
O COLEGA SPUNEA CA TREBUIE SA TREC LA DEDUCERI SOLDUL DIN LUNA TRECUTA ADICA 600.000SI SA IMI RAMANA IN LUNA TOTAL DECL PE IMPOZIT SALARII DE RECUPERAT 400.000?NU PREA MI SE PARE CORECT DAR PARCA NICI SA DECLAR IN LUNA DE PLATA SI EU DE FAPT SA NU PLATESC.....? :?:
CE ZICETI?VOI CUM ATI PROCEDAT CU DEDUCERILE DIN IMPOZITUL PE SALARII,DIN FISELE FISCALE CARE DEPASESC CA VALOARE SUMA DE PLATA DATORATA DIN LUNA?



#2 STEFAN ALINA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 51 Postari:
  • Location:MEDIAS

Postat 14 April 2005 - 12:02 PM

Daca ai deduceri, indiferent de tipul contributiei, trebuie sa tii cont de faptul ca aceasta deducere se face numai la nivelul sumei datorate.
Adica daca ai impozit datorat in luna februarie 200.000 lei poti deduce numai 200.000 lei si tot asa pana lichidezi suma de 800.000 lei.
Atunci cand faci declaratia te poti confrunta in fiecare luna cu soldul ramas in balanta.
Sper ca ti-am fost de folos.







Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL