Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
salarii 2009 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 6

Salt la continut


salarii 2009


107 replies to this topic

#101 magda_23

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 100 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 09 August 2009 - 01:18 PM

Vezi postareatalinna, la Aug 9 2009, 01:34 PM, a spus:

DAR PENTRU UN CONTRACT CU DURATA NEDETERMINATA LA CARE AM NORMA DE 4ORE/ZI CATE ZILE LUCRATOARE ARE IN IULIE 2009


zilele lucratoare sunt aceleasi, doar nr de ore difera :lostit (13):



#102 Dana42

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2187 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:RO

Postat 09 August 2009 - 01:35 PM

Pt. Talinna : Cum a spus si Magda, nr. de zile lucratoare dintr-o luna nu se schimba indiferent de contract, nu are nici o legatura cu perioada : determinata sau nedeterminata si cu timpul de lucru conform contractului : integral sau partial.
In luna iulie ai 23 de zile lucratoare, din care vei avea 92 (23x4) de ore lucrate. In Decl. la CAS bifezi 4 la ct.de munca partial, iar in declaratia pt.somaj, vei avea 92 de ore la numarul de ore norma in luna si tot 92 la nr.de ore lucrate, daca s-a lucrat in toate cele 23 de zile, cate 4 ore/zi.

PS : cand vei mai posta ceva, nu folosi caractere integral scrise cu litera mare, este interzis, cnf. Regulamentului forumului.

Aceasta postare a fost editata de Dana42: 09 August 2009 - 01:36 PM

Dana




#103 v-alin

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 76 Postari:

Postat 20 January 2010 - 08:02 PM

Va rog, am si eu o intrebare: am avut concedii medicale si acum am recuperat suma de la Casa de sanatate si nu stiu cum sa o contez. Cumva 5121=4316? Va rog sa ma ajutati.Spor in activitatea fiecaruia!



#104 Florin_76

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1877 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 21 January 2010 - 12:08 AM

da,desi pare sa fi recuperat suma din cci , daca cci era 4316 e corect 5121 = 4316 .



#105 Dana42

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2187 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:RO

Postat 21 January 2010 - 08:26 AM

Alin, daca initial ai inregistrat : 4316 (contrib. pentru concedii si indemnizatii de asig.sociale de sanatate-cei 0.85%)=423 atunci la incasarea de la FNUASS inreg. : 5121=4316, deci este corect, asa cum a spus si Florin.

Dana




#106 v-alin

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 76 Postari:

Postat 22 January 2010 - 06:06 PM

Mai am o nelamurire. Am solicitat de la Casa de sanatate valoarea salariului brut din care am scazut contributia 0,85% conc.si indemnizatii datorata de angajator. Credeti ca am facut bine? Multumesc mult ca sunteti atat de amabili si m-ati lamurit in multe lucruri. Sa aveti parte de aprecieri ca le meritati!

Mai am o nelamurire. Am solicitat de la Casa de sanatate valoarea salariului brut din care am scazut contributia 0,85% conc.si indemnizatii datorata de angajator. Credeti ca am facut bine? Multumesc mult ca sunteti atat de amabili si m-ati lamurit in multe lucruri. Sa aveti parte de aprecieri ca le meritati!



#107 mihaela_cva

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2579 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:gradinarit..de apartament, deocamdata
    calatorii

Postat 22 January 2010 - 07:07 PM

este perfect

este perfect



#108 sweet33

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 09 May 2010 - 10:27 AM

Va rog frumos, are cineva un model de stat de plata , si explicatiile de rigoare, am un astfel de proiect la informatica pentru afaceri. Nu am dat examenul in iarna si trebuie sa il dau in vvara. Tin sa precizez ca sunt la master complementar idd, prin urmare la baza nu am alta specializare :frusty: :laugh: :laugh: --> si uite asa fac de cateva zile ca nu reusesc, frustrant rau.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL