Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
notificare ITM pt. schimbare sediu social - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

notificare ITM pt. schimbare sediu social

3 replies to this topic

#1 igaby2003

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 22 January 2009 - 01:03 PM

Am preluat o societate din Bucuresti care si-a mutat sediul social cu tot cu angajati in Ilfov. Stie cineva care este procedura si modalitatea de completare in carnetele de munca a acestei schimbari?
Sau macar unde gasesc niste informatii in acest sens.
Multumesc mult.



#2 mihavesa

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1623 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 17 February 2009 - 09:55 AM

eu am avut un caz de mutare din sectorul 1 in sectorul 2 si am facut o adresa catre itm la care am atasat copiile dupa noul certificat si am inregistrat cererea la sediul din Mircea Voda, la registratura. Doamna de acolo spunea sa ma duc si la inspector sa ii comunic mutarea si sa ma transfere el la un alt inspector. Nu m-am dus deci am ramas la inspectorul vechi.




#3 Florin_76

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1877 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 18 February 2009 - 01:39 AM

Fiind judete diferite cred ca ar trebui sa va adresati la ITM in scris pentru mutarea dosarului.



#4 Madalina T.

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 03 August 2011 - 01:56 PM

Buna ziua,

Am nevoie de un sfat din partea cunoscatorilor in urmatoarea situatie.
Recent am inceput colaborarea cu o firma de paza si protectie pentru care urmeaza sa tin contabilitate completa inclusiv salarizare, revisal, etc... Problema este ca firma a avut sediul social in Baia-Mare. jud. Maramures iar incepand cu 20.07.2011 si-a mutat sediul social in Bucuresti - Sector 3. Avem noul certificat emis de Registrul Comertului, am depus formularul 050 si documentatia aferenta la administratie pentru inregistrarea domiciliului fiscal si acum ar trebui sa rezolvam transferul si in ceea ce priveste ITM-ul. M-am interesat si am gasit pe gasit pe site-ul ITMB proceduri de lucru privind activitatea la serviciul Evidenta Muncii...

3. TRANSFER SOCIETATE DINTR-UN JUDET IN ALTUL :

3.1. pentru societatile care vin din alt judet la Bucuresti :
a. pentru societate : - actele in copie si original ale societatii – act constitutiv, hotarare judecatoreasca de infiintare, certificat constatator, certificatul de inregistrare fiscala si certificatul unic de inregistrare (CUI) si certificatul de inscriere mentiuni cu modificarea sediului social ;
b.pentru salariati : - 1 ex. din contractul individual de munca deja inregistrat, carnetul de munca certificat de catre ITM-ul judetului de unde provine, cu perioada cat societatea a figurat in evidenta acestui ITM, iar in cazul in care nu poseda carnet de munca, o adeverinta de vechime certificata de catre aceeasi institutie.


Ceea ce nu inteleg este daca pentru salariati mai este valabil sa prezint contractul de munca inregistrat si cartea de munca... atata vreme cat folosim Revisal si nu mai lucram cu stampila ITM pe contract si nici cu inregistrari in cartea de munca... ma gandesc ca procedura asta nu este actualizata in confirmitate cu ultimele modificari... nu stiu ce sa zic.

Daca aveti cunostinta despre cum ar trebui procedat in acest caz, eventual daca stiti un numar de telefon unde pot afla mai multe detalii v-as fi recunoscatoare !!!

O zi placuta tuturor,
Madalina

Aceasta postare a fost editata de Madalina T.: 03 August 2011 - 01:57 PM







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL