Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
TVA la fact skonto in valuta - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


TVA la fact skonto in valuta


  • Nu puteti replica pe acest topic
No replies to this topic

#1 dita36

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 57 Postari:

Postat 23 January 2009 - 08:58 AM

Buna,
Am primit o factura , de skonto, sau mai exact pe ea scrie bonus,pentru un anumit target atins in anul 2008,
de la furnizorul principal de marfa din Germania.
Intrebarea mea este daca pt aceasta factura trebuie sa fac inreg 4426=4427 in rosu, sa o trec in decontul de tva si la decl 390?
Mentionez ca ei au emis acesta factura cu suma in euro in negru, nu in rosu ca si la orice reducere.
Daca imi puteti da ceva idei legate de modul de inreg a acestei facturi, nu numai din puct de vedere a TVA.


  • Nu puteti replica pe acest topic




Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL