Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
acte la ITM pt. contracte munca cetateni straini - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

acte la ITM pt. contracte munca cetateni straini

  • Nu puteti replica pe acest topic
No replies to this topic

#1 Aiurashu

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 8 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Generale

Postat 03 February 2009 - 02:29 PM

Buna ziua,

O societate cu doi asociati, unul roman cu cetatenie americana si domiciliul stabil in America, unul german cu domiciliul in Germania, cu rezidenta in America au constituit un SRL, in Romania.

In actul constitutiv ei sunt trecuti dupa adresele din pasapoarte, adica unul in America si unul din Germania.

Intrebare:

1.Doresc sa se angajeze pe propria firma, ce acte imi trebuie sa prezint la ITM?

2.Calificarile celor doi cetateni, sunt in engleza si germana, unul din ei este designer interior exterior (gradini, spatii, etc) si unul din ei este operator video, montaj, etc.

La ITM imi vor trebui traduse, legalizate, etc?

Chiar nu stiu de unde sa"apuc" problema.

Va multumesc anticipat pentru raspunsuri.

O zi buna,

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 14 June 2010 - 05:50 PM



  • Nu puteti replica pe acest topic




Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL