Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
RAPORT GESTIUNE ZILNIC CU PROBLEME - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


RAPORT GESTIUNE ZILNIC CU PROBLEME


3 replies to this topic

#1 Marchy

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 08 February 2009 - 08:18 PM

Buna, am si eu o problema la o SC care se ocupa cu vanzare accesorii telefonie, telefoane,reparatii. Raportul de gestiune zilnic e ,,varza'' dk pot spune .... :frusty: nu stiu ce a facut persoana care a lucrat inanitea mea....dar e destul de urata situatia in care a lasat firma...e vorba de inregistrari facute aiurea....nu pt tot ce a intrat s-a mai facut si iesire.....si are acum un sold de 7900.vreau sa corectez dar probl e lipsa NIR-urilor si a BC(nici alea nu s-au intocmit pt toate accesoriile sau telefoanele intrate...).i-am spus sefei ca singura solutie e sa-si faca sold 0 prin eliberare bon cu suma 7900...si apoi deschidea unui registru si efectuare de acum inkolo a inregistrarilor corecte, dar ea nu e de acord, ca plateste prea mult tva pt suma respectiva!
ce solutie mai exista, ce ma sfatuiti sa fac?
va multimesc anticipat !!!

o seara placuta tuturor!



#2 vioreld

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 166 Postari:
  • Location:Buzau
  • Interests:Informare

Postat 08 February 2009 - 10:42 PM

Persoana care facea raportul de gestiune facea si note contabile ?
Raportul de gestiune este completat de gestionar, iar notele contabile se fac de catre contabil.
,,nu pt tot ce a intrat s-a mai facut si iesire''. Sa intelegem ca tot ce intra iese in acelasi timp ?
Sau doar aceste accesorii ies odata cu telefoanele si in acel moment se face bon de consum pentru ele ? Daca e asa, atunci nu e problema ta ca nu s-a facut bon de consum la momentul respectiv desi trebuia sa fie facut. Daca patroana nu vrea ... asta e ! Ea plateste (amenzi).

vioreld



#3 Reiana

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 14 February 2009 - 01:21 AM

Chiar asa ,raportul de gestiune nu e treaba contabilului.Insa sunt f f f dezamagita!!!Atat pe acest forum ,cat si pe altele am citit strigatul de ajutor al unor patroni [contabili] fiindca ;contab.este varza la preluarea de catre al contabil.Sunt si eu contabila cu o mare vechime,dar fara studii [facultate],regret ca avem colegi atat de slab pregatiti.Acestia intradevar nu-si merita salariu!!!!



#4 dianaionescu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 61 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:cluj

Postat 14 February 2009 - 09:21 AM

fa un inventar si inchide si raportul de gestiune pe valoarea inventarului si explica i patronului ca diferenta constatata de catre organele de control se poate imputa patronului :) deci este oricum in interesul lui ca marfa pe care o are in magazin sa corespunda cu raportul de gestiune si de aceea ne angajeaza pe noi contabilii ca sa gasim solutii :) cand preluati o contabilitate "varza" probabil si patronii sunt devina pt. ca nu pun la dispozitia contabilului toate actele (contabilitatea primara e foare importanta) prin urmare acesta poate inregistra doar operatiuni pt. care are acte justificative
familia asta minunata este cea mai mare si importanta realizare personala






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL