Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
reziliere fara intelegerea partilor - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

reziliere fara intelegerea partilor

  • Nu puteti replica pe acest topic
No replies to this topic

#1 ana_74

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 24 February 2009 - 06:40 PM

mi-am permis sa deschid un alt topic, pentru ca situatia mea e diferita de cea prezentata anterior la "contract de inchiriere". daca nu este ok, imi cer scuze si, probabil, admin-ul o sa mute acest topic acolo unde tb.
situatia mea se prezinta astfel: in luna oct. 2008 am deschis un punct de lucru. pentru acest punct de lucru exista un contract de inchiriere incheiat cu o persoana fizica (contractul este inregistrat la AF). din cauza problemelor financiare pe care le avem, nu am desfasurat nici un fel de activitate la acest punct de lucru si dorim sa-l inchidem incepand cu 01.03.2009. in acest sens am luat legatura cu proprietarul, pentru a-l instiinta de intentia noastra. dumnealui nu este de acord cu rezilierea contractului, pe motiv ca el nu mai gaseste alti chiriasi in perioada asta si pierde bani. in momentul incheierii contractului, noi am depus si o garantie, echivalenta cu o chirie lunara, pe care n-o mai vrem inapoi. precizez ca in contractul de inchiriere nu este prevazuta nici o clauza speciala cu privire la rezilierea contractului inainte de incheierea termenului contractual, 30.09.2009. singura specificatie se refera la faptul ca se poate rezilia contractul inainte de termen prin acordul partilor.
intrebarea mea este ce pot face in conditiile date, mai ales ca firma noastra "merge" pe pierderi?
va multumesc!


  • Nu puteti replica pe acest topic




Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL