Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
NELAMURI DESPRE EXAMENUL DE CONSULTANT FISCAL - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

NELAMURI DESPRE EXAMENUL DE CONSULTANT FISCAL

7 replies to this topic

#1 stiutor

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 56 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti
  • Interests:bani

Postat 02 March 2009 - 01:33 PM

MA TOT UIT PE WWW.CCFISCALI.RO SA VAD SI EU CATE GRILE TREBUIE SA FACI MINIM SAU PUNCTE SI NU GASESC NIMIC.
DE LA CEI CARE ATI SUSTINUT PANA ACUM ACEST EXAMEN SI AVETI CALITATEA DE CONSULTANT FISCAL SUNT SI EU CURIOS DACA PANA ACUMA VA FOLOSIT LA CEVA ACEASTA TITULATURA "CONSULTANT FISCAL", MAI PE ROMANESTE VA ADUS UN BAN IN PLUS?

CEI CARE AVETI CALITATEA DE CONSULTANT FISCAL SI AVETI CEVA AMANUNTE LEGAT DE ACEST EXAMEN, DE CE ATI OBSERVAT CE SE INTAMPLA IN SALA, IN AFARA EI, CUM AU APARUT GRILELE PRUPUSE CU CAT TIMP INAINTE SI AVETI BUNAVOINTA SA IMPARTASITI ACESTEA SI NOUA CELOR CARE VOM SUSTINE ACEST EXAMEN
VA MULTUMESC ANTICIPAT

Aceasta postare a fost editata de stiutor: 02 March 2009 - 01:35 PM




#2 Paul2007ex

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 03 March 2009 - 01:05 AM

EXAMEN CONSULTANT FISCAL MARTIE 2009
Camera Consultanților Fiscali organizează în București în zilele de 21-22 martie 2009, examenul pentru atribuirea calității de consultant fiscal sesiunea martie 2009.

Înscrierile se fac în perioada 23.02-4.03.2009.

TESTELE GRILA din 2006 si 2007 si 2008 se pot gasi in Revista CONTALEX.nr.10.2008, care se distribuie numai abonatilor .
Relatii si solicitari la adresa :revista.contalex@yahoo.com si www.contalex.ro




#3 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 06 March 2009 - 08:19 PM

Stiutor, te rog sa nu mai postezi mesaje scrise integral cu majuscule!
Madalina



#4 stiutor

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 56 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti
  • Interests:bani

Postat 08 March 2009 - 10:32 PM

chiar nu stie nimeni cate grile trebuie sa faci sa iei examenul asta?



#5 mariuswww

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 08 March 2009 - 11:06 PM

Vezi postareastiutor, la Mar 8 2009, 10:32 PM, a spus:

chiar nu stie nimeni cate grile trebuie sa faci sa iei examenul asta?

32



#6 mariana07

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 256 Postari:

Postat 09 March 2009 - 10:19 AM

minim 32 grile din 40 propuse.



#7 florinmladin

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 110 Postari:
  • Gender:Male

Postat 08 March 2010 - 12:55 PM

Vezi postareastiutor, la Mar 2 2009, 01:33 PM, a spus:

MA TOT UIT PE WWW.CCFISCALI.RO SA VAD SI EU CATE GRILE TREBUIE SA FACI MINIM SAU PUNCTE SI NU GASESC NIMIC.
DE LA CEI CARE ATI SUSTINUT PANA ACUM ACEST EXAMEN SI AVETI CALITATEA DE CONSULTANT FISCAL SUNT SI EU CURIOS DACA PANA ACUMA VA FOLOSIT LA CEVA ACEASTA TITULATURA "CONSULTANT FISCAL", MAI PE ROMANESTE VA ADUS UN BAN IN PLUS?

CEI CARE AVETI CALITATEA DE CONSULTANT FISCAL SI AVETI CEVA AMANUNTE LEGAT DE ACEST EXAMEN, DE CE ATI OBSERVAT CE SE INTAMPLA IN SALA, IN AFARA EI, CUM AU APARUT GRILELE PRUPUSE CU CAT TIMP INAINTE SI AVETI BUNAVOINTA SA IMPARTASITI ACESTEA SI NOUA CELOR CARE VOM SUSTINE ACEST EXAMEN
VA MULTUMESC ANTICIPAT


Mariana ti-a raspuns la nr. minim, pe site-ul lor gasesti la legislatie detalii, despre acces profesie, continut grile dpdv al materiei si alte informatii, doar trebuie sa ai rabdare si sa cauti cu atentie.
Ce-ti aduce, in primul rand "satisfactie" ca este un examen destul de dificil prin prisma volumului de invatat, in al doilea rand, material, depinde de fiecare, cat de repede vrea sa-si amortizeze investitia si cam pe unde se pozitioneaza pe piata si cat de inspirat este in solutiile date cand este antamat pentru o consultatie, adica banii nu cand din cer ca in orice meserie trebuie tu sa stii sa-i aduni.
Subiectele nu se stiu inainte, in sala este destul de strict si este cam greu sa dai "consultatii la altii" ca te zapacesti de tot.

Succes!
Don't worry! Just panic!



#8 florina baicu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 41 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 16 March 2010 - 02:31 PM

Vezi postareastiutor, la Mar 2 2009, 03:33 PM, a spus:

MA TOT UIT PE WWW.CCFISCALI.RO SA VAD SI EU CATE GRILE TREBUIE SA FACI MINIM SAU PUNCTE SI NU GASESC NIMIC.
DE LA CEI CARE ATI SUSTINUT PANA ACUM ACEST EXAMEN SI AVETI CALITATEA DE CONSULTANT FISCAL SUNT SI EU CURIOS DACA PANA ACUMA VA FOLOSIT LA CEVA ACEASTA TITULATURA "CONSULTANT FISCAL", MAI PE ROMANESTE VA ADUS UN BAN IN PLUS?

CEI CARE AVETI CALITATEA DE CONSULTANT FISCAL SI AVETI CEVA AMANUNTE LEGAT DE ACEST EXAMEN, DE CE ATI OBSERVAT CE SE INTAMPLA IN SALA, IN AFARA EI, CUM AU APARUT GRILELE PRUPUSE CU CAT TIMP INAINTE SI AVETI BUNAVOINTA SA IMPARTASITI ACESTEA SI NOUA CELOR CARE VOM SUSTINE ACEST EXAMEN
VA MULTUMESC ANTICIPAT

examenul dureaza 3 ore. foaia de examen contine 40 de intrebari cu un singur raspuns corect. intrebarile sunt identice pentru toate cele 6 variante de grile dar sunt in alta ordine. cu discretie se poate vorbi cu vecinul numai sa nu fii vazut ca te agiti, altfel supraveghetorii comenteaza. cine a terminat paraseste sala. la final, fiecare merge in sala unde a fost inscris, ca sa i se corecteaze lucrarea in prezenta a 2 martori dintre participantii la examen. respunsurile se dau pe loc. ca sa treci examenul trebuie sa rezolvi corect 32 de grile ( 40 intrebari * 2.5 puncte = 100 )






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL