Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
declaratii cu angajatii in concediu de maternitate? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


declaratii cu angajatii in concediu de maternitate?

5 replies to this topic

#1 alexa0515

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 24 Postari:

Postat 26 March 2009 - 11:21 AM

Buna ziua! am o mica nelamurire: angajatorul are de facut vreo declaratie cu persoanele aflate in concediu de maternitate?multumesc!



#2 dianaionescu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 61 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:cluj

Postat 26 March 2009 - 11:29 AM

mai multe detalii te rugam, catre cine are de facut declaratia?

familia asta minunata este cea mai mare si importanta realizare personala



#3 Doina P

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1143 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 26 March 2009 - 11:41 AM

Pt. concediu maternitate ,mamica face cerere catre firma si anunta ca incepand cu data de... intra in concediu. Evident aduce concediu de la medicul de familie. Pt CM firma nu anunta ITM.
Cand intra in ingrijire copil pana la 2 ani, firma aduce la cunostinta ITM -ului prin Decizie de incetare ,facuta tot in baza cererii mamicii.



#4 alexa0515

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 24 Postari:

Postat 26 March 2009 - 12:51 PM

multumesc pentru raspunsuri! m-am lamurit intre timp. era vorba despre un fel de lista cu cnp-urile mamicilor si data de la care intra in concediu, dar astea se intocmesc de catre directiile teritoriale si nu de catre angajator cum am crezut eu ... ma gandeam ( cum exista 1000 de feluri de declaratii in romania :sad: ) ca mai trebuie intocmita si asta si nu stiu de ea.inca o data multumesc!



#5 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 05 April 2009 - 03:48 PM

Vezi postareaDoina P, la Mar 26 2009, 12:41 PM, a spus:

Cand intra in ingrijire copil pana la 2 ani, firma aduce la cunostinta ITM -ului prin Decizie de incetare
Cred ca ai vrut sa spui Decizie de suspendare
Madalina



#6 Doina P

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1143 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 05 April 2009 - 06:09 PM

Da Madalina, scuze!






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL