Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Firma lichidata / somaj - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Firma lichidata / somaj


1 reply to this topic

#1 haruca

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 30 March 2009 - 09:26 AM

Am postar duminica 29.03.2009 o intrebare si incredibil chiar mi-a raspuns cineva. Din pacate nu am dat toate detaliile si VA ROG MULT am nevoie de ajutor.

Situatia este urmatoarea!

Prietena mea a lucrat pentru un lichidator. Cartile de munca ale angajatilor le tinea pe firmele in lichidare pe care le gestiona pana la inchidere.
Intre timp a intrat in maternal, si bineinteles in decursul a doi ani a terminat lichidarea. Nu reusim din pacate sa-l gasim pe seful ei, care intre timp a desfiintat firma de lichidator, este mutat din localitate si nu mai raspunde la telefon.

Maternalul se termina curand si nu are unde sa se intoarca la munca.

Unde sa ma interesez pentru a gasi actele societatii la care a lucrat LA REGISTRUL CIOMERTULUI, la judecatorie pentru a vedea ce s-a intamplat cu firma unde avea cartea de munca?

Poate sa iasa in somaj din aceasta situatie?

Ce acte sunt necesare?

Saracia este mare, timpul putin, si efectiv nu am cand sa merg din usa in usa sa o ajut deoarece am program foarte lung la muca 20:00 seara.

Multumesc mult!!!!!!!!!!!11



#2 raluk_krmen

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 31 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 30 March 2009 - 09:38 AM

Pt somaj ar trebui sa iti dea o adeverinta cu salariul pe ultimele 12 luni lucrate. Avand in vedere ca a fost in concediu maternal cred ca se poate rezolva si altfel. Maine ma duc eu la somaj pt a depune niste adeverinte si o sa intreb. Sau daca vrei, poti suna tu la cei de la somaj si ii poti intreba. Iti dau informatii si la telefon nu e necesar sa te duci pana la ei.

Aceasta postare a fost editata de raluk_krmen: 30 March 2009 - 09:43 AM







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL