Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Spuneti NU impozitului forfetar ! - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


Spuneti NU impozitului forfetar !

118 replies to this topic

#21 emilnik

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 08 April 2009 - 03:59 PM

Este absurd.Eu am o firma mica de contabilitate.Ar insemna sa muncesc doar pentru acest stat roman. :sad:
Am semnat petitia si eu si prietenii mei.Nu cred ca o sa se schimbe ceva.



#22 kathy

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 124 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Constanta

Postat 09 April 2009 - 11:53 AM

Am semnat si eu petitia.
In fiecare zi ma intreb ce au mai visat politicieni?? Mafie la drumul mare. Nu mai stiu de unde sa-si ia BANI pentru PREMELE LOR GRASE.
In an electoral isi permit sa faca astfel de proiecte???? FOARTEEE GRAVVV.

kathy



#23 VIVI1968

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 256 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:constanta
  • Interests:mai multa informare si comunicare

Postat 09 April 2009 - 01:56 PM

Am semnat si eu petitia si surpriza nu imi apare numele.Voi ati verificat daca va apare numele ?
vivi



#24 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 09 April 2009 - 02:32 PM

am verificat si apare.

vezi ca :
* trebuie sa validezi semnarea la linkul pe care ti-l trimit ei pe adresa de mail data de tine, la mine nu a aparut linkul, dar am dat click pe textul (din mesajul trimis mie de ei) in care se zice pe la mijloc "validati..." si am reusit asa
* la pagina cu semnarea petitiei, sus, in dreapta, e un link cu rosu, scrie "lista semnaturi in format pdf" sau asa ceva, daca il accesezi vei obtine lista tuturor semnaturilor si comentariile aferente, totul in format pdf, da acolo o cautare cu "find" + numele sub care ai semnat si asa poti sa vezi daca esti pe lista, DAR numai ce ai validat semnatura cum ti-am zis fiindca altfel nu iti pare sigur.

:sad:

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 09 April 2009 - 02:34 PM




#25 VIVI1968

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 256 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:constanta
  • Interests:mai multa informare si comunicare

Postat 09 April 2009 - 03:03 PM

Am dat validare pe linkul respectiv.Mi s-a spus ca semnatura a fost inregistrata cu succes si totusi nu apare numele meu.
vivi



#26 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 10 April 2009 - 10:15 AM

Vezi postareaVIVI1968, la Apr 9 2009, 04:03 PM, a spus:

Am dat validare pe linkul respectiv.Mi s-a spus ca semnatura a fost inregistrata cu succes si totusi nu apare numele meu.
te-ai cautat in fisierul pdf asa cum ti-am spus ??



#27 VIVI1968

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 256 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:constanta
  • Interests:mai multa informare si comunicare

Postat 10 April 2009 - 10:26 AM

Da Otilia m-am cautat si nu m-am gasit.Am votat pe alta adresa de mail si acum apar.
vivi



#28 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 10 April 2009 - 07:23 PM

bine ca s-a rezolvat cumva :sad:



#29 Doina P

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1143 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 10 April 2009 - 09:00 PM

La ce numar s-a ajuns ??
Eu nu am putut vedea nimic...

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 11 April 2009 - 11:42 AM




#30 madalinastefan

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 84 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 16 April 2009 - 11:44 AM

semnat :sad:
cms



#31 abcde

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 75 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:oltenita

Postat 16 April 2009 - 07:13 PM

am semnat



#32 pav

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 173 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 17 April 2009 - 06:56 AM

ce greutate a avut aceasta petitie a noastra??
la cate s-au scris si cu ce cuvinte, s-au regasit (boc, pogea, base si altii) in personajele descrise de noi ??? nu cred , la ce obraz gros au !

dar sa lasam asta deoparte

va doresc PASTE FERICIT !
alaturi de familie si cei dragi



#33 Daniel-Mircea

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 57 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 21 April 2009 - 08:44 AM

Deschid acest topic plecând de la ideea ca cei care viziteaza acest forum sunt interesati de cunoasterea si respectarea mult prea stufoasei legislatii din domeniu, altminteri nu si-ar pierde timpul incercând sa afle cum se inregistreaza corect o operatiune sau cum se calculeaza vreo taxa din numeroasele taxe si impozite de care ne "bucuram".
Argumentatia OUG 34 se bazeaza pe ideea ca toti micii intreprinzatori sunt niste parsivi de evazionisti atât de multi si de abili ca statul nu poate sa-i dovedeasca si, in concluzie, ii taxeaza forfetar si le reduce si posibilitatile de deducere in mod arbitrar si nejustificat. Adica, si rog doamnele sa nu se supere pe mine pentru acest exemplu, ca in bancul acela cu betivul care-si batea nevasta "las ca stie ea de ce".
In deplin dispret fata de practica in domeniu, firmele mici "beneficiaza" de prezumtia de vinovatie si de un sistem de impozitare revolutionar care sfideaza pâna si principiile de baza ale fiscalitatii. Dincolo de sumele implicate, modul in care a fost conceput acest impozit ne duce cu câteve sute de ani in urma.
De aceea, propunerea este de a ne uni fortele si de a incerca sa gasim portite legale prin care sa reducem impactul negativ al OUG34 sau chiar sa evitam aplicarea ei. Nu este un indemn la evaziune, fiindca nu putem sa ne coborâm la nivelul celor care au "gândit" ordonanta, ci un indemn la o dezbatere argumentata. Poate ca nu va fi absolut necesar sa ne inchidem afacerile sau sa le mutam prin Bulgaria.

O zi buna,
Daniel-Mircea



#34 Ohrana

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 18 Postari:

Postat 21 April 2009 - 11:03 PM

Fratiiiiiiilor, mi se face greata! :smile: Cat dracu ii mai rabdam pe tampitii astia de guvernanti?! Sunt de-o nesimtire crunta! Iar, parerea mea sincera este ca nu a existat in istoria Romaniei un idiot mai mare de prim-ministru ca BOC asta! Si dracu sa-l duca daca ii ardelean ca nu as crede nici dupa infatisare, nici dupa statura sau dupa vorba! O fi de prin Ardeal dar sigur are asta niste origini mai obscure!
Am semnat nu numai petitia pe care ati afisat-o in topic ci pe toate cele cu subiect asemanator. Mai, fratilor, dar idiotii astia trei care au semnat OUG 34/2009 chiar au citit-o sau macar au fost informati de catre consilierii lor ce consecinte poate avea un astfel de act? Ma refer la idiotii de: Boc, Pogea si Sarbu! E vreunul dintre ei economist, stie careva?! Astia ne distrug pe toti! Ma gandesc daca ne inchidem firmele pe cine dracu mai impoziteaza!
Stiti ceva: ajung si eu la vorba celui care-a zis:
Buna tara
Rea tocmeala
Mama ei de randuiala
Aia hoti
Astia hoti
Mama lor la toti!

Daca mai sunt petitii de semnat sa ziceti! Le semnam pe toate! :sad:



#35 maria viorica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 147 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:medias
  • Interests:literatura, jocuri PC

Postat 22 April 2009 - 10:48 AM

Am semnat !
De acord cu pararile celorlalti confrati. O tampenie care nu putea fi debitata decat de cretinii nostrii de guvenanti. :sad:



#36 bitzu

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 22 April 2009 - 12:23 PM

votat si eu

sper sa pice si ordonanta asta cum au picat si celelalte ale cabinetului BOC "POC"
este cel mai slab primministru al romaniei dupa '89

sa auzim numai de bine



#37 ennya

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:

Postat 22 April 2009 - 12:44 PM

AM SEMNAT SI EU .... SPER CA VOM AVEA FORTA NECESARA SA IMPIEDICAM INCOMPETENTA SA DEVINA POLITICA DE STAT !



#38 Doina P

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1143 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 22 April 2009 - 01:12 PM

Eu sunt cu moralul la pamant...am semnat degeaba petitia ... ca sunt prea putini la numar
Cum o fi adunat EBA 200.000 de semnaturi asa repede??? si noi nu putem ? !
Ce e mai rau este ca cei ce au semnat (probabil ca primarii) nu s-au gandit la impactul
negativ pe care-l va avea asupra tarii ,in final.
Probabil banii de la FNI se vor duce in majoritate la somaj, si la salariile dragilor guvernanti.
Spor la lucru !



#39 Dana42

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2187 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:RO

Postat 22 April 2009 - 04:29 PM

Draga Doina, am observat ca numele tau are initiala P. si nu B., deci cred ca ai raspunsul si... nu facem politica, vai de mine, nici nu mi-as permite ! Orice nume poate incepe cu B.

Dana




#40 Dianette

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 49 Postari:

Postat 22 April 2009 - 05:47 PM

Mai poate produce efecte petitia asta?






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL