Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
decont - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


decont


3 replies to this topic

#1 gazulitza

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 9 Postari:

Postat 15 April 2009 - 09:18 AM

Buna!

Am o problema: zilele trecute am avut niste oaspeti in firma pentru training. Unul din angajatii nostri a mers la restaurant impreuna cu ei si mi-a adus spre decontare o factura care are, printre altele, si cateva pozitii cu bere si alte bauturi alcoolice. Cum inregistrez aceasta factura, caci din cate stiu, bauturile aloolice nu se deconteaza?
Multumesc anticipat pentru raspuns.



#2 DRAGOS NEGOITESCU

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 999 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 15 April 2009 - 09:46 AM

Se deconteaza dar nu se poate deduce TVA-ul din ele.

Dragos



#3 GAMA

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 675 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Brasov
  • Interests:Dialogul este cea mai buna cale de a ajunge mai repede la solutii pozitive

Postat 19 April 2009 - 12:44 AM

as adauga ca,nu numai TVA este nedeductibil,ci si aceste cheltuieli in sine,pentru ca nici chiar ca protocol nu se admit ca si deductibile,cheltuiali cu bautura si tutun.



#4 katinca

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 250 Postari:
  • Gender:Female

Postat 19 April 2009 - 09:12 AM

Baza legala ?






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL