Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
leasing firma fara activ./venituri - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


leasing firma fara activ./venituri


1 reply to this topic

#1 ClaudiaNicu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 99 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Constanta

Postat 21 March 2009 - 10:42 AM

am intrat si eu aici pentru ca am o problema.A venit cineva la mine sa-i fac inregistrarea la societatea lor care consta luna de luna doar intr-un leasing.Societatea nu desfasoara nici o activitate deci nu are venituri m-am mirat ca a obtinut acel leasing dat fiind ca nu desfasoara activitate dar acuma intrebarea mea este ca luna de luna el plateste ratele si banii vin de la patron cum procedez cu contul 455 deoarece se va ajunge la o suma astronomica fiindca leasingul are valoare la 5 miliarde lei vechi v-a trebui sa declaram acele spalari de bani?sau dati-mi un alt sfat ce pot face?multumesc



#2 miha_m77

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 03 April 2009 - 03:41 PM

Eu am avut control de la garda si se uita la soldul ct 455, iar daca este peste 10.000 euro iti poate da o amenda mare peste 100 mil; trebuie deci declarati la Oficiul National de Prevenire si Combatere a spalarii banilor printr-o adresa si discheta care se depun
Vezi ca am impresia ca s-a mai discutat pe forum

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 23 August 2009 - 02:05 PM







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL