Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
stop postari noutati legislative - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


stop postari noutati legislative


44 replies to this topic

#21 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 08 May 2009 - 01:37 PM

corect ! :sad:



#22 Doina P

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1143 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 08 May 2009 - 01:48 PM

Draga Septimiu, sper sa nu fie adevarat si sa ramai la " conta" In afara de faptul ca ai o minte brici, si ca esti profesionist, mai ai si simtul umorului ,intr-un cuvant esti ADORABIL. Asta ca sa nu repet tot ce-au scis colegii de pe forum ,si cu care sunt de acord. :smile: :sad:




#23 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 08 May 2009 - 02:02 PM

Nu stiu ce s-a inteles si ce nu, dar eu cred ca lucrurile sunt clare:
Septimiu nu este exclus sub nici o forma din forum. Singura modificare este faptul ca nu va mai posta link-ul catre legislatie.
Madalina



#24 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 08 May 2009 - 02:15 PM

aaa, daaaa :sad:
nici sa nu treaca prin minte ca il exclude cineva pt. ca nu ne mai da noutatile legislative, nicidecum, iar tampenii majore va asigur ca nu este capabil sa faca, e prea educat si prea intreg la minte pt. asa ceva :smile:



#25 robertantal

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 868 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:orice

Postat 08 May 2009 - 02:26 PM

oricum, nu puteau sa lase gratuit un link catre un site de utilitate publica si unul cu plata....tot de utilitate publica.

off topc:
Ma gandesc, oare in contextul noii propuneri legislative de a supraveghea activitatea pe internet, nu ar fi o discriminare acest lucru si deci, sanctionabila?!
Important in viata nu este ceea ce faci, ci sa faci bine ceea ce faci! Astfel, vei deveni un om mai bun ... Continua sa te straduiesti mai mult!



#26 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 08 May 2009 - 02:36 PM

Vezi postarearobertantal, la May 8 2009, 03:26 PM, a spus:

oricum, nu puteau sa lase gratuit un link catre un site de utilitate publica si unul cu plata....tot de utilitate publica.
m-ai pierdut ... la ce te referi ?? despre ce site-uri / link-uri vb, Robert ? :sad: care-i ala cu plata ?



#27 ETIC

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 169 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 08 May 2009 - 03:20 PM

Poate totusi ne calmam si revenim la ce a fost inainte.
Eu de exemplu pentru noutatile legislative de la Septimiu intram pe forum. Sunt convinsa ca sunt multi ca mine si in situatia asta forum-ul nu v-a mai fi vizitat prea mult.
Pacat ca ce este bun se strica !



#28 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 08 May 2009 - 04:34 PM

Etic, parerea mea este ca situatia este sub control si s-a revenit la calm :smile:
Cat despre vizitele pe forum, cred ca te inseli pentru ca forumul nu inseamna numai legislatie; in plus cine doreste sa beneficieze de legislatia oferita in continuare de Septimiu o poate face la locatia pusa la dispozitie de el si, in definitiv, forumul nu participa la un concurs de rating :sad:
Madalina



#29 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 08 May 2009 - 05:50 PM

Vezi postareaETIC, la May 8 2009, 04:20 PM, a spus:

Eu de exemplu pentru noutatile legislative de la Septimiu intram pe forum.
ei, daca numai pt asta intrai (deci acum nu mai ai nici un motiv sa intri), atunci iti pot suspenda contul, nu ?? glumesc, dar ... ce va mai place unora sa dati suturi ... :sad:

apoi, m-am uitat pe postarile tale si am vazut ca in luna febr. 2009 ai avut 2 intrebari la care ti s-a raspuns, deci nu numai pt noutatile legislative intrai pe forum avand in vedere ca Septimiu le posteaza constant din dec. 2008.

de asemenea, am observat si rasp. pe care le-ai dat si pt. care iti multumesc sincer :bann:

mai fratilor, acum pe bune, sectiunea asta e infiintata din dec. 2007 (primul post de acolo) si timp de un an a postat oricine a vazut o modificare legislativa si a vrut sa o impartaseasca, asa am supravietuit un an intreg si nu s-a plans nimeni, ce D-zeu atata jale acum ?? mai ales ca aveti link-urile vechi si oricum Septimiu a obtinut deja publicitatea dorita ... :smile:
toti stim cum sa ajungem la el pe site, unde-i problema ?? sigur ca era mai comod sa intrati din conta.ro unde tot mai intrati si pt. altele, insa veti face un mic efort in plus si gata, treaba-i rezolvata.
apoi, unii v-ati abonat deja la newsletter si asta va simplifica mult update-ul la legislatie.

zau asa, nu credeti ca se face prea mult tam-tam pe o chestiune care are o rezolvare atat de simpla si la indemana oricui ??

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 08 May 2009 - 06:34 PM




#30 ETIC

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 169 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 11 May 2009 - 09:36 AM

Otilia de ce esti tot timpul suparata?
Sigur ca stim unde sa intram pt legislatie dar era mai usor asa pt ca Septimiu posta numai ce era de interes. In tara asta unde de obicei lucrurile bune se strica macar comentariile printre dinti ne mai calmeaza. Imi pare rau ca te-ai suparat si da ai dreptate din cand in cand mai pun si cate o intrebare. Sincer regret....



#31 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 11 May 2009 - 11:29 AM

Vezi postareaETIC, la May 11 2009, 10:36 AM, a spus:

Otilia de ce esti tot timpul suparata?
gresit !! exagerezi din nou si sunt o multime de useri care te-ar putea contrazice !!

in cazul de fata sunt suparata (si orice om normal ar fi la fel) fiindca mi se aduc acuzatii nefondate si vad ca lumea vorbeste fara sa gandeasca tot ce vorbeste.
in ceea ce te priveste, cu tot respectul, ai spus un neadevar si ti-am demonstrat asta, am facut-o fiindca ai avut acele afirmatii la un subiect si asa inflamat, ce rost avea sa pui paie pe foc exagerand/ denaturand voit o situatie ?

dragilor, sincer cred ca nimeni nu intra pe forum NUMAI pt. actualizarile lui Septimiu, asta-i realitatea si haideti sa nu facem afirmatii exagerate mai ales intr-un context delicat, numai pt. a ne accentua fortat nemultumirea.

va rog mult sa fiti corecti cand apreciati lucrurile pe conta.ro, disproportiile nu ne ajuta.
apoi, asa cum am aratat si o stiti si voi f. bine, exista o rezolvare simpla si la indemana oricui, de ce sa facem atata tam-tam in aceste conditii ?

va rog mult sa analizati corect situatia creata, ca sa vedeti cu fair-play cum au stat lucrurile in legatura cu aceasta decizie privind actualizarile. si eu si Septimiu v-am dat cu buna credinta toate elementele necesare, doar trebuie sa vedeti limpede cum au stat lucrurile, zau asa ...

o zi buna.



#32 lupoaica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 138 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 11 May 2009 - 11:43 AM

PACAT! Poate dnul Alex se va razgandi. Oricum multumesc pt postarile de pana acum. Multumesc Septimiu si Otilia (si nu mai pune totul la suflet, ca nu merita). Eu va apreciez pe amandoi!
preda



#33 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 11 May 2009 - 12:00 PM

multumesc mult pt cuvintele frumoase :smile:

nu Alex trebuie sa se razgandeasca, ci Septimiu fiindca el refuza sa puna textul si aici PE LANGA LINK-UL RESPECTIV spunand ca nu are timp de asa ceva.
Alex nu i-a cerut nimic deosebit fata de politica forumului/ a site-ului, ba chiar i-a oferit posibilitatea unei publicitati gratuite prin postarea link-lui catre site-ul sau.
sincer, eu nu stiu cat timp ar lua o asemenea postare, insa pana la urma e dreptul lui Septimiu sa o faca sau nu, indiferent daca timpul e motivul real sau nu !!

numai bine. :bann:

P.s. : si 1 min daca ar dura sa puna textul si aici, dragilor, e dreptul lui Septimiu sa il petreaca (pe acel minut) cum doreste si daca nu doreste sa si-l petreaca pt. forum, asta e !!
oricum, ajutorul pe care l-a dat forumului pana acum e f. valoros, sa nu uitam ca a fost moderator mult timp si a muncit pe gratis ! :sad:



#34 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 11 May 2009 - 12:11 PM

adevarul e ca ar trebui sa si fac o mica explicatie pe langa adaugarea textului :smile:
o analiza pe text, cu exemple clare
daca am gandi la rece ar fi asa: puneam doar link-ul in ideea ca un serviciu gratuit al meu (notificarea legislativa) se va rasplati cu un serviciu gratuit din partea celor care apasau pe link
daca as pune si textul (cu toata ca nu imi aduc aminte sa imi fi spus alex ca pot sa pun si link-ul pe langa text, mi-a cerut doar textul sa il pun) nu ar mai da nimeni click pe link-ul spre site
in aceasta situatie chiar as pierde timpul de pomana
sper sa nu fiu inteles gresit, dar asa cum conta.ro nu permite reclama gratuita, asa nici vsc.ro nu pierde aiurea, in 2 locuri
cam asta e simpla idee, nu trebuie sa va suparati ca nu gasiti aic noutatile legislative... ganditi-va ca nu au fost niciodata, sau au fost o perioada promotionala :bann:
se pare ca pana la urma tot eu sunt de vina ca voi, utilizatori conta.ro, nu primiti ceva gratuit prin intermediul forumului... imi cer milioane de scuze :lnr (29):
pupici :sad:

Aceasta postare a fost editata de Septimiu: 11 May 2009 - 12:13 PM




#35 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 11 May 2009 - 12:21 PM

Vezi postareaSeptimiu, la May 11 2009, 01:11 PM, a spus:

daca as pune si textul ....... nu ar mai da nimeni click pe link-ul spre site
in aceasta situatie chiar as pierde timpul de pomana
asta-i faza, acum ati inteles ?? :biggrin:

Septimiu, multumesc mult pt sinceritate - nu e la indemana oricui :sad:



#36 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 11 May 2009 - 12:30 PM

pai era la mintea cocosului
nu cred ca a socat pe cineva afirmatia mea
e acelasi lucru cu reclama la banca transilvania de mai jos... iti dau 2 cuvinte si restul se afla sub link :sad:



#37 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 11 May 2009 - 12:33 PM

Vezi postareaSeptimiu, la May 11 2009, 01:11 PM, a spus:

se pare ca pana la urma tot eu sunt de vina ca voi, utilizatori conta.ro, nu primiti ceva gratuit prin intermediul forumului... imi cer milioane de scuze :lnr (29):
pupici :smile:
ei, lasa, acuma nu fi pufii ... ca utilizatorii conta.ro primesc f. multe informatii gratuite aici ... nu poti spune "nu primiti ceva gratuit prin intermediul forumului", ca primim mult mai mult decat "ceva" :bann:
aaa, ca nu mai primim un link direct la un site legislativ (pe care oricum ti l-ai promovat la greu si pe gratis - sa nu uitam acest mic detaliu), asta-i doar o mica parte in comparatie cu toata baza de date din forum.

Vlad, dragilor, haideti sa ne oprim cu discutia asa ca nu duce la nimic constructiv, lucrurile s-au clarificat deja, dracu' nu-i chiar asa de negru si mai vedem ce-om face cu noutatile astea legislative, poate gasim o alta solutie - eu si conducerea forumului ne vom gandi la asta, poate o rezolvam altfel ... dar cu site-ul lui Septimiu e cel mai simplu pana una-alta :sad:



#38 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 11 May 2009 - 12:35 PM

sa stii ca mi-am luat "maibah" din promovarea gratuita a site-ului meu pe conta.ro :smile: ... ma costa mai mult hosting-ul site-ului :sad:



#39 conta_ro

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1223 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 11 May 2009 - 03:03 PM

Septimiu a spus:

(cu toata ca nu imi aduc aminte sa imi fi spus alex ca pot sa pun si link-ul pe langa text, mi-a cerut doar textul sa il pun)
Vrei sa-ti redau discutia de pe mess ca sa vezi ca ti-am spus chestia asta.

Septimiu a spus:

e acelasi lucru cu reclama la banca transilvania de mai jos... iti dau 2 cuvinte si restul se afla sub link

Reclama cu banca Transilvania este Reclama si scrie mare.

Referitor la tine:
Asa se intampla cand inviti pe cineva la tine acasa, sa se simta bine si cand pleaca vrea sa-ti ia si televizorul.
In loc sa-mi multumesti ca atata timp ai avut vizitatori pe site-ul tau de pe site-ul conta.ro, tu incerci sa arunci cu noroi.
Nu trebuie sa ma justific in fata ta de ce nu iti mai permit sa pui linkuri catre site-ul tau pe conta.ro Te rog nu mai pierde vremea aiurea in 2 locuri .

Alex
conta_ro



#40 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 11 May 2009 - 03:13 PM

1. am zis ca nu imi mai aduc aminte, nu ca nu e adevarat
2. nu eu incerc sa iau televizor, drept dovada este faptul ca nu am comentat nimic cand ai zis sa nu mai pun link
3. nu arunc cu noroi, eu am spus ca nu o sa mai pun notificari legislative si atat, cei care erau obisnuiti cu ele au inceput sa comenteze; daca vroiam sa am doar vizitatori puteam sa scriu topicuri intregi cu "legislatie gratuita" si link sub text
4. nu ti-am cerut sa te justifici pentru ca am inteles cum sta treaba de la bun inceput

nu prea inteleg de ce sari asa ca ars... eu zic ca s-a explicat foarte normal de ce nu o sa mai postez noutati legislative; nu a zis nimeni ca e vina lui X sau a lui Y

Aceasta postare a fost editata de Septimiu: 11 May 2009 - 03:14 PM







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL