Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
!Urgent! - Ajutor pentru licenta contabilitate - tema si detalii inside - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


!Urgent! - Ajutor pentru licenta contabilitate - tema si detalii inside


4 replies to this topic

#1 bahausss

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 08 May 2009 - 09:52 PM

SALUTARE

AM NEVOIE DE AJUTOR DUMNEAVOASTA DEOARECE SUNT IN CRIZA DE TIMP DAR SI DE BANI...TREBUIE SA REALIZEZ O LUCRARE DE LICENTA CU TITLUL TEORII SI PRACTICI CONTABILE PRIVIND INTOCMIREA SI PREZENTAREA SITUATIILOR FINANCIARE

PROBLEMA MEA ESTE URMATOAREA
AM DOAR CUPRINSUL DAR NU AM NICI UN MATERIAL NU AM NICI O IDEE CUM SA FAC DE UNDE SA INCEP SI UNDE SA TERMIN ACEASTA LUCRARE DE LICENTA - RECUNOSC REFERATE PROIECTE ETC NU SUNT PUNCTELE MELE FORTE
AICI SUNT DETALII DESTE CE TRE SA CONTINA LUCRAREA DE LICENTA ... AM NEVOIE DE SFATURILE DUMNEAVOASTA A TUTUROR CONTABILILOR SI VIITORILOR CONTABILI SI A TUTUROR USERILOR DE PE ACEST FORUM IN LEGATURA CU ACEASTA TEMA
DACA AVETI MATERIALE CE AS PUTEA SA LE ADAUG SA COMPLETEZ SI EU PARTEA TEORETICA - PRIMUL CAPITOL .... VA ROG DIN SUFLET DACA VRETI SI PUTETI SA MI-L TRIMITETI PE E-MAIL

CUPRINSUL ESTE :

CAPITOLUL I

Cadru conceptual principii si tehnici de intocmire a situatiilor financiare - scurt istoric al raportarilor financiare internationale , scurt istoric al raportarilor financiare in romania - omfp 1752 inainte de a se aplica si dupa ce a inceput sa se aplice adica 2005 - inainte si dupa

Reglementari contabile in Romania privind situatiile financiare

Rolul si importanta situațiilor financiare

Normalizarea – armonizarea - convergenta contabilă

Întocmirea si prezentarea situațiilor financiare

Bilanțul contabil

Contul de profit si pierdere

Structura contului de profit si pierdere in normalizarea contabila internaționala

Situatia modificărilor capitalului propriu

Situatia fluxurilor de trezorerie

Note explicative la situațiile financiare anuale

Principii contabile si aplicarea lor la intocmirea situatiilor financiare

Contabilitatea creativa

Auditul situatiilor financiare




CAPITOLUL II PROIECT DE PERFECȚIONARE ȘI APROFUNDARE. Sporirea relevantei, credibilitatii si transparentei informatiilor prezentate in situatiile financiare

Intocmirea si prezentarea situatiilor financiare la SC… SRL – Studiu de caz

Lucrări contabile preliminare intocmirii situatiilor financiare

Prezentarea societății … SRL

Analiza structurii patrimoniale

Analiza lichidității si solvabilității

BIBLIOGRAFIE

*Toate conform omfp 1752 actualizat


pentru adresa de email sau pentru a vorbii mai multe detalii ($$$$) in cazul in care ma puteti ajuta astept un pm si voi raspunde cat se poate de repede

URGENT !!!URGENT !!!URGENT !!!URGENT !!!URGENT !!!URGENT !!!URGENT !!!URGENT !!!URGENT !!!URGENT !!!URGENT !!!URGENT !!!URGENT !!!URGENT !!!URGENT !!!URGENT !!!URGENT !!!URGENT !!!URGENT !!!URGENT !!!URGENT !!!URGENT !!!



#2 bahausss

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 10 May 2009 - 10:24 AM

nu mapoate ajuta chiar nimeni ... daca nu s-a inteles ideea exista si o rasplata in $$ daca exista cineva care ma poate ajuta




#3 alina_dor

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 10 May 2009 - 01:21 PM

pai....nu crezi k era normal sa iti lasi id-ul daca vrei sa fii ajutat?

Aceasta postare a fost editata de MIKY2010: 14 May 2009 - 10:03 AM




#4 bahausss

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 10 May 2009 - 05:44 PM

id-ul meu este Bahausss



#5 bahausss

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 12 May 2009 - 11:56 AM

detalii despre licenta

please am nevoie de ajutor daca e vorba si de bani platesc efortul dumneavoastra

Lucrarea de licenta nu va avea mai mult de 40 pag si va cuprinde 2 parti: o parte "teoretica" in care va trebui sa punctez principalele elemente conceptuale ale subiectului ales (de tipul " istoricul si evolutia raportarii finnaciare in lume" cu accent pe dihotomia spatiului american vs cel european, caracteristici ale raportarii in Romania, cu modificarile legislative si conceptuale din 1990 pana in prezent, apoi structura situatiilor financiare, formatele de prezentare, informatii suplimentare ale raportarilor etc; standardele internationale de raportare financiara dedicate situatiilor financiare etc)
Partea a doua va fi aplicativa , va contine o companie care aplica OMFP 1752; aici se va prezenta pe scurt compania, departamentul financiar-comtabil, sistemul informatic de raportare si apoi vei trece la prezentarea situatiilor financiare ale companiei, si la analiza financiara pe baza acestora. Interesant ar fi daca ai avea acces la raportarile companiei inainte de aplicarea OMFP 1752 ca sa poti face o comparatie si sa scoti in evidenta imbunatatirea relevantei informationale a prezentului siistem de raportare…. sa prezinti politicile si practicile contabile la respectiva companie, detaliate pe bilant, cont de profit si pierdere, situatia fluxurilor de numerar etc.se poate adauga si un capitol de analiza finaciara la final dar legat de modul in care polticile si practicile contabile influenteaza diferiti indicatori.
Capitolul de concluzii ar trebui sa evidentieze si contributia ta personala privind sugestii de imbunatatire a relevantei informatiilor financiare."






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL