Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
ORDONANTA 34 / 2009 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 26

Salt la continut


ORDONANTA 34 / 2009


508 replies to this topic

#501 tes

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 315 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 11 January 2010 - 09:03 AM

nu se aplica prevederile referitoare la TVA, dar deductibilitatea este aceeasi chiar daca esti sau nu platitor de TVA.



#502 DYS2007

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 22 Postari:

Postat 04 February 2010 - 05:48 PM

Buna ziua!

Conform Codului fiscal pe 2010, sunt chelt. deductibile:
- transportul si cazarea administratorilor in tara si in strainatate.

Intrebare:
- daca am un asociat in SRL din Romania cetatean german (doar asociat), cheltuieilile ocazionate cu deplasarea sa in Romania, cazare si transport, sunt deductibile? Trebuie sa-si faca Ordin de deplasare (el locuieste de fapt si munceste in Germania)?
Se mai aplica restrictiile Ordonantei 34/2009? Chiar si in privinta carburantului?....
Din codul fiscal si norme nu am dedus acest lucru ca mai fiind valabil.
:smile: :notworthy: :thumbup:

Multumesc anticipat pentru raspunsuri

Lori




#503 Florin_76

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1877 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 04 February 2010 - 08:23 PM

da oug 34 inca mai e valabila , la fel si restrictiile ei.



#504 DCorina

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 17 April 2010 - 01:32 PM

Ce act normativ reglementeaza prelungirea termenului pentru limitarea deducerii cheltuielilor cu combustibilul din OUG 34/2009?

Corina



#505 G David

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 95 Postari:

Postat 17 April 2010 - 01:56 PM

Chiar OUG nr. 34/2009 reglementeaza limitarea deducerii cheltuielilor cu combustibilul pana la data de 31.12.2010.

Aceasta postare a fost editata de G David: 17 April 2010 - 01:56 PM




#506 alinak

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 09 August 2010 - 02:02 PM

cf ord 34 firmele care au fost infiintate in 2009 nu erau obligate sa plateasca forfetar ci doar impozitul aferent profitului care a fost obtinut. Daca aveti astfel de firme (de arabi sau nu..., poate intr0o zi nu vom mai fi rasisti) puteti depune rectificative la 100 si 101 si apare plata efectuata ca o creanta fata de bugestul statului. Eu asa am fost sfatuita de Admin Ilfov.



#507 cr1st1na

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 295 Postari:

Postat 25 December 2010 - 07:23 AM

Sarbatori fericite!!!!!!.....ma poate ajuta cineva cu un siteu cu codurile CPV?....multumesc mult!



#508 mariana07

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 256 Postari:

Postat 27 December 2010 - 09:30 AM

Fisier atasat  Cod_CPV.pdf   1.23MB   53 downloads



#509 cr1st1na

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 295 Postari:

Postat 29 December 2010 - 07:50 AM

Multumesc ptr. mesaj. Va doresc un AN NOU FERICIT cu multe surprize frumoase si multa sanatate!






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL