Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
LEGE nr. 76 din 16 ianuarie 2002 (+ NORME) privind sistemul asigurărilor pentru șomaj si stimularea ocupării forței de muncă - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


LEGE nr. 76 din 16 ianuarie 2002 (+ NORME) privind sistemul asigurărilor pentru șomaj si stimularea ocupării forței de muncă


4 replies to this topic

#1 Dana42

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2187 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:RO

Postat 21 May 2009 - 01:32 PM

Fisier atasat  L76_2002.doc   626K   184 downloads

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 21 May 2009 - 02:24 PM

Dana




#2 Dana42

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2187 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:RO

Postat 21 May 2009 - 01:36 PM

Fisier atasat  Norme_L.76_2002.doc   1.01MB   109 downloads

Dana




#3 cr1st1na

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 295 Postari:

Postat 19 December 2010 - 04:38 PM

Am uitat cum se posteaza si am facut niste repetari.

Fisiere atasate


Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 21 March 2011 - 03:50 PM
eliminare repetare




#4 michelav

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 30 January 2012 - 01:34 PM

buna ziua,
am si eu oproblema...am terminat concediul de crestere al copilului pe data de 11.01.2012 de 2 ani.
Societatea unde am fost angajata inainte de a naste timp de 12 luni mi-a dat decizia de incetare chiar pe data de 11.01,urmand sa intru in somaj.Dupa ce mi-am intocmit dosarul,la somaj mi-au spus ca de fapt nu pot intra in somaj deoarece am doar 10 luni si 16 zile de cotizatie la ei,legea fiind de 12luni.Nu inteleg cum de nu pot beneficia de somaj dc eu am lucrat 12luni la ac.societate si am beneficiat si de indemnizatia de crestere a copilului?!Ma pot angaja acum pt.2 luni la alta societate pt.a-mi face si aceste zile lipsa pt.a lua somaj???
Contractul de munca mai poate fi inregistart acum la ITM cu data de 11.01 pt.a beneficia de continuitate la aceste 10 luni si 16 zile?Ce trebuie sa fac?Sau nu este necesara continuitatea din data de 11.01?
Multumesc anticipat celor care ma vor lamuri ce trebuie sa fac!



#5 Fici

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 197 Postari:

Postat 30 January 2012 - 03:33 PM

Vezi postareamichelav, la 30 January 2012 - 01:34 PM, a spus:

buna ziua,
am si eu oproblema...am terminat concediul de crestere al copilului pe data de 11.01.2012 de 2 ani.
Societatea unde am fost angajata inainte de a naste timp de 12 luni mi-a dat decizia de incetare chiar pe data de 11.01,urmand sa intru in somaj.Dupa ce mi-am intocmit dosarul,la somaj mi-au spus ca de fapt nu pot intra in somaj deoarece am doar 10 luni si 16 zile de cotizatie la ei,legea fiind de 12luni.Nu inteleg cum de nu pot beneficia de somaj dc eu am lucrat 12luni la ac.societate si am beneficiat si de indemnizatia de crestere a copilului?!Ma pot angaja acum pt.2 luni la alta societate pt.a-mi face si aceste zile lipsa pt.a lua somaj???
Contractul de munca mai poate fi inregistart acum la ITM cu data de 11.01 pt.a beneficia de continuitate la aceste 10 luni si 16 zile?Ce trebuie sa fac?Sau nu este necesara continuitatea din data de 11.01?
Multumesc anticipat celor care ma vor lamuri ce trebuie sa fac!
Perioada de concediu medical nu se considera perioada cotizanta pentru somaj pentru ca nu se platesc contributiile. Din urma nu mai poate nimeni sa te angajeze, doar de acum in colo






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL