Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
examen CECCAR - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


examen CECCAR


  • Nu puteti replica pe acest topic
No replies to this topic

#1 almcomp

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 265 Postari:
  • Gender:Male

Postat 27 May 2009 - 09:38 AM

Se intampla lucrurile asa pt ca asa s-a procedat in Romania. Compromisul... este mama noastra.

Pentru ca CECCAR-ul de cand s-a infiintat si pana in prezent nu are o politica de atragere a membrilor adecvata cerintelor economiei atunci functioneaza inca acest compromis.

Singura vina o poarta CECCAR-ul care "lasa" lucrurile asa "carpite".

Examenul de acces ca si anii de stagiatura ulteriori si pe ruma examenul de aptitudini spun foarte mult despre vointa cu care este inzestrata conducerea CECCAR pentru a schimba ceva.
Piata de servicii contabile este acuma, se intampla si trebuie facut ceva pentru a promova cei initiati in domeniu mai rapid.

Eu sunt de acord cu un examen de bun simt la inceput dupa care sa existe evaluari anuale pentru acordarea vizelor. Asa mi se pare mai practic.

Aceea ierarhizare pe care am vazut ca au inceput sa o faca pebtru expertii contabili deja existenti a fost promovata ca idee tot aici pe forum.
Poate vor schimba si metoda de examinare.

Daca as conduce CECCAR eu asa as face. As coopta toti directorii economici din tara intr-un program de evaluare si pe urma le-as da parafa. Dupa care promovez schimbarea legii si gata... terminam cu balciul asta care se intampla de ani de zile.


  • Nu puteti replica pe acest topic




Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL