Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Scutirea de impozit - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Scutirea de impozit

1 reply to this topic

#1 Florentina.n

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 12 Postari:

Postat 05 June 2009 - 03:08 PM

Buna ziua !

am auzit ca: in cazul in care angajatorul ofera salariatei/lui salariul bonus pentru nasterea unui copil,acesta ar fi scutit de plata impozitului pe profit. nu stiu cat este scutirea sau cat timp este aplicabila. imi poate spune cineva care este baza legislativa?

Multumesc



#2 ETIC

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 169 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 05 June 2009 - 04:02 PM

Cred ca te referi la scutirea de impozit/venit in limita a 2% din total salarii brute pe un an de zile. Din aceasta suma poate da angajatorul bani la salariati pentru nasterea unui copil, casatorie, etc si cheltuiala este considerata in limita de mai sus deductibila dpvd a imp/profit.







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL