Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Consumuri restaurant - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

Consumuri restaurant

3 replies to this topic

#1 Dana Manole

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 15 Postari:
  • Gender:Female

Postat 22 June 2009 - 02:45 PM

Buna ziua
Am nevoie de ajutor in urmatoarea problema:
Cum trebuie inregistrata mancarea consumata de personal in cazul uniu restaurant.

Va multumesc



#2 doinag

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 37 Postari:

Postat 22 June 2009 - 03:06 PM

Eu as inregistra astfel:6582 (sau 6458 daca s-a specificat in contractul colectiv de munca ) =345,
concomitent 635 =4427




#3 Dana Manole

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 15 Postari:
  • Gender:Female

Postat 23 June 2009 - 12:52 AM

Iti multumesc dar contabilitatea este cantitativ - valorica cum trebuie sa inregistrez ca sa scad si gestiunea cu fiecare produs. Sper ca se intelege ce vreau sa spun
Va multumesc



#4 myrelutza

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 130 Postari:

Postat 23 June 2009 - 06:29 AM

Dupa mintea mea, se face un document scris, o nota interna in care se constata alimentele consumate de personal in care ei si semneaza la care se emite bon fiscal si se ataseaza la nota, tratezi ca orice vanzare.
Noi asa facem la o statie peco cu combustibilul consumat de angajati.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL