Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
emiterea de catre producator a certificatelor de garantie - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


emiterea de catre producator a certificatelor de garantie

2 replies to this topic

#1 mihaela_cva

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2579 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:gradinarit..de apartament, deocamdata
    calatorii

Postat 10 July 2009 - 02:46 PM

Stie cineva in ce conditii, daca trebuie sa fii acreditat, sa ai anumite avize ....pentru a putea emite in calitate de producator certificate de garantie? Eventual o trimitere la articole de specialitate, lege, ceva.
Domeniul meu ar fi case din lemn si mobilier de gradina din lemn, nu stiu daca are importanta, chiar si in general as vrea sa am ceva informatii
Multumesc anticipat



#2 Lexiroxi

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2080 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Timisoara

Postat 23 July 2009 - 05:01 PM

Certificat de garantie = document eliberat de fabricant prin care acesta garanteaza cumparatorului, pe de o parte, ca produsul respectiv intruneste parametrii calitativi conveniti prin contract, iar pe de alta parte, acel produs va functiona in bune conditiuni, o perioada de timp
Obligatiile specifice ale agentilor economici privind producerea, comercializarea si servisarea produselor de folosinta indelungata sunt prezentate in HG 394/1995 completatã cu HG 876/1996. – abrogata
Se aplica Lg. 449/2003 privind vanzarea produselor si garantiile asociate acestora – republicata, publicata in MO 347 din data de 6 mai 2008.
Avizele sunt cele obtinute de la Reg.com., cf. Obiectului de activitate, altele nu stiu, e un punct de plecare, mai asteapta si alte pareri.




#3 mihaela_cva

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2579 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:gradinarit..de apartament, deocamdata
    calatorii

Postat 25 July 2009 - 08:51 AM

multumesc mult






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL