Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
IMPRESII DUPA EXAMEN - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 8

Salt la continut


IMPRESII DUPA EXAMEN


153 replies to this topic

#141 supernany

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 15 Postari:

Postat 28 July 2009 - 10:31 AM

Nu stiti cand se va da noul examen pentru acces la stagiu?



#142 astroia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 18 Postari:

Postat 28 July 2009 - 10:54 AM

buna tuturor,

imi pare rau ca nu au reusit toata lumea la contestati. multa bafta sa aveti pentru examenul urmator.
am o intrebare pentru cei care au fost admisi. ce treuie sa facem in continuare? eu am sunat la ceccar TM si mi-au zis ca trebuie sa mergem sa ne inscriem pentru stagiu. taxa este de 170 de euro. stie cineva ce taxe mai trebuie platite in continuare si ce sume?

o zi placuta sa aveti.




#143 nopris

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1575 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:A invata mai mult unii de la altii si a deveni mai priceputi si mai buni.

Postat 28 July 2009 - 12:21 PM

Citez din Regulamentul privind stagiul, insistand pe sistemul colectiv de stagiu:
b) cererea de înscriere la stagiu se depune în termen de maximum două luni de la data promovării examenului de admitere; în caz contrar, candidatul va susține din nou examenul de acces.
(5) În perioada de stagiu, stagiarul este obligat sã efectueze minimum 200 de ore pe semestru, în timpul orelor normale de muncă ale tutorelui de stagiu sau potrivit programului de stagiu în sistem colectiv.
(1) Stagiul se efectuează pe lângă o persoană fizică sau în cadrul unei societăți comerciale de profil, membră a Corpului.
(5) În situația în care stagiarul nu a găsit și filiala nu poate să îi recomande un tutore de stagiu, directorul executiv al filialei Corpului, sub proprie semnătură, va face mențiunea "pregătire în sistem colectiv" pe cererea al cărei model este prevăzut în anexa nr. 3a).
(3) Pentru acoperirea cheltuielilor cu organizarea pregătirii în sistem colectiv (chirie pentru sală și plata lectorilor) se percepe un tarif anual pe stagiar de 150 euro.
ART. 24 Tarifele, precum și toate cheltuielile privind organizarea și efectuarea în sistem colectiv a stagiarilor se prevăd în bugetul de venituri și cheltuieli al Corpului.
Drumul catre fericire nu se afla in a face ceea ce iti place, ci in a-ti place ceea ce trebuie sa faci! (Sai Baba)



#144 leu50

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 Postari:

Postat 28 July 2009 - 06:17 PM

Vezi postareasupernany, la Jul 28 2009, 11:31 AM, a spus:

Nu stiti cand se va da noul examen pentru acces la stagiu?
Anul viitor, posibil tot in iulie, dar mai sigur in perioada mai- iunie va interesati la filiala CECCAR din jud. dvs.



#145 alina_arhire0412

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 27 Postari:

Postat 29 July 2009 - 12:54 PM

va rog frumos, daca stie cineva ce documente trebuie sa insoteasca cererea de inscriere la stagiu
mi am pierdut diploma de studii :lostit (13):



#146 ANA MARIA MIHAI

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 35 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BUCURESTI

Postat 29 July 2009 - 06:05 PM

copie dupa buletin

150 E si copie dupa buletin



#147 mda2008

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 81 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 30 July 2009 - 02:42 AM

Citez din "Normele nr.14.958/2003 privind modul de organizare și desfășurare a acțiunilor de pregătire în sistem colectiv"

2. Pentru înscrierea în sistem colectiv, stagiarul depune, în termen de 20 de zile - de la data ridicării certificatului de acces la profesie pentru absolvenții examenului de acces organizat în anul în curs, iar pentru cei care sunt absolvenți ai examenului de acces dar nu sunt înregistrați ca stagiari, depun în termen de 20 de zile de la data intrării în vigoare a prezentelor Norme - la filiala de domiciliu o scrisoare, potrivit modelului din anexa 1, devenind anexa nr. 3. a la Regulament.

3. Presedintele Consiliului filialei, confirma inscrierea la stagiu pentru "Pregatirea in sistem colectiv", trimitand stagiarului o scrisoare de confirmare, model anexa 2, devenind anexa nr. 5.a la Regulament.

4. Toți stagiarii care vor urma acțiunile de pregătire în sistem colectiv, vor fi înregistrați de către secretarul filialei în Registrul matricol și de asemenea vor primi Livrete de stagiu.

O dimineatza frumoasa! :D



#148 magda2000

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 56 Postari:

Postat 04 August 2009 - 05:04 PM

S-a inscris cineva la stagiul colectiv?



#149 ursaana

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 23 Postari:

Postat 05 August 2009 - 07:53 AM

Da. Ce te-ar interesa?
Dupa ce completezi formularul de inscriere ti se da o mapa de stagiu + un set de prbl.(trimise pe mail) care trb .rezolvate si depuse la sediu pana la 31.10.09 , iar pana la 30.09.09 trb pl.75 euro taxa pe primul semestru.



#150 magda2000

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 56 Postari:

Postat 05 August 2009 - 08:52 AM

Multumesc frumos, Ursaana.M-ar mai interesa ce inseamna cele 200 de ore pe an de pregatire.



#151 studenta IV

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 185 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Cluj-Napoca

Postat 05 August 2009 - 10:29 AM

Vezi postareamagda2000, la Aug 5 2009, 08:52 AM, a spus:

M-ar mai interesa ce inseamna cele 200 de ore pe an de pregatire.
Practic inseamna 4 zile pe semestru cate 3-4 ore, care se considera de fapt cele 200 ore teoretice de pregatire care ti se ofera pt acea taxa anuala. :lostit (13):



#152 ghostofarose

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 09 August 2009 - 09:49 PM

buna ..sunt din bucuresti s-au inceput deja inscrierile..io intelesem ca tb sa primesti o instiintare acasa si apoi te inscrii..nu mai inteleg nimic....: :lostit (13):



#153 magda2000

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 56 Postari:

Postat 12 August 2009 - 04:59 PM

M-am inscris la stagiul colectiv la Bucuresti.Actele necesare sunt copie dupa CI si cererea de inscriere+635 lei(150 euro la cursul zilei)



#154 claudiaionela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 319 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:PITESTI

Postat 12 August 2009 - 07:51 PM

Vezi postareaghostofarose, la Aug 9 2009, 10:49 PM, a spus:

buna ..sunt din bucuresti s-au inceput deja inscrierile..io intelesem ca tb sa primesti o instiintare acasa si apoi te inscrii..nu mai inteleg nimic....: :lostit (13):

Nu sta sa te anunte ei, ca o sa astepti mult si bine! Asa am patit si eu si era sa pierd inscrierea in sistemul colectiv. Da telefoane si vezi care e treaba!






Similar Topics Collapse

3 useri citesc topicul

0 membri, 3 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL