Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Ordinul 2169/2009 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

Ordinul 2169/2009

6 replies to this topic

#1 BIBI

    Membru activ

  • Validating
  • PipPipPip
  • 1336 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:contabilitate, fiscalitate, legislatie

Postat 22 July 2009 - 09:19 AM

Daca cineva are acest faimos ordin nepublicat in M.O dar dupa care ni se cer formularele la bilantul institutiilor publice.Anexele:1,7,8,9,12,30,40a,40b,40c si 41.



#2 georgi30

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 118 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 22 July 2009 - 01:44 PM

ordinul 1917/2005
Publicat in Monitorul Oficial nr. 1186 din 29/12/2005


Iar formularele si legea in chestiune le gasesti aici http://www.mfinante.....jsp?selected=5

georgi30



#3 trikule

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 150 Postari:
  • Gender:Male

Postat 22 July 2009 - 05:51 PM

ce legatura este intre 2169 si noile anexe?
noile anexe sunt in 2290, si nu-s toate anexele modificate

aici e legatura, http://portalmfp.mfinante.ro/wps/portal/&#...reyEx:10id29ssj

nu merge in firefox, merge in IE



#4 BIBI

    Membru activ

  • Validating
  • PipPipPip
  • 1336 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:contabilitate, fiscalitate, legislatie

Postat 23 July 2009 - 09:02 PM

Multam ' de ajutor.La vremea cereii ajutorului nu mergea sa la copiez de pe mfinante.Le-am primit pe e-mail de la o colega.
Cele doua ordine nu apar in programul legislativ si ieri nu erau nici pe site-l camerei deoutatilor ca fiind publicate.La noi ca la noi.....



#5 robert_p

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:

Postat 07 August 2009 - 10:37 AM

sal all!
am nevoie, in format electronic, de OMFP 2169/26.06.2009 pt modificatea si completarea Normelor metodologice privind organizarea si conducerea contabilitatii institutiilor publice, Planul de conturi pt institutiile publice si instructiunile de aplicare a acestuia, aprobate prin OMFP nr 1917/2005 publicat in M.O. 513/27.07.2009

sau sa-mi spuna cineva de unde pot sa-l descarc!

multumesc anticipat!



#6 BIBI

    Membru activ

  • Validating
  • PipPipPip
  • 1336 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:contabilitate, fiscalitate, legislatie

Postat 07 August 2009 - 02:05 PM

Link-ul pentru mfinante merge(cateva postari mai sus).Sunt ambele ordine 2290 si 2169 iar sub ele se afla anexele modificate.Esentialul sunt anexele la bilant modificate.Le-au maruntit de mai bine cereu direct balantele.

Fisiere atasate





#7 robert_p

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:

Postat 10 August 2009 - 10:06 AM

multumesc!
raman dator!






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL