Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
expert contabil - contabil autorizat - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


expert contabil - contabil autorizat


2 replies to this topic

#1 elena.alexandra

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 26 July 2009 - 01:40 PM

Buna ziua,

Am diploma de economist(dar nu la sectia de contabilitate-finante ci la managemant turistic si comercial).Lucrez in contabilitate de 1 an si as dori sa stiu am dreptul (in momentul in care am 5ani practica de specialitate) sa dau examen la CECCAR pentru expert contabil.Ma gandeam ca peste 1 an sa dau examen la CECCAR pentru contabil autorizat (din cate am inteles imi trebuie 2 ani practica de specialitate)...sa fac cei 3 ani de stagiu,dar daca dupa vreau sa dau examen pentru expert contabil....mai trebuie sa fac altzi 3 ani de stagiu?
Daca este cineva in masura sa-mi dea un raspuns as fi recunoscatoare.

Multumesc,
Elena



#2 leu50

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 Postari:

Postat 26 July 2009 - 09:19 PM

Poti sa dai anul viitor la experti contabili pentru ca nu se mai cere vechime la inscrierea pentru examen indiferent de sectia terminata :lostit (13): .




#3 mda2008

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 81 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 26 July 2009 - 09:25 PM

Te prezinti direct la examenul de experti...te apuci cu minim 6 luni de invatat zdravan si dak ai experienta in contabilitate la o firma membra ceccar, nu e necesar sa mai faci decat 1 an din cei 3 ani stagiu....poti face derogare si sa faci 1 an sau doi ani din cei trei ani de stagiu pe care ii prevede Regulamentul...citeste forumul cu atentie si vei avea toate informatiile cu privire la acest aspect! Succes si sa ai spor in toate! :lostit (13):

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 29 July 2009 - 12:19 AM







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL