Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
examen aptitudini 2009 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 8

Salt la continut


examen aptitudini 2009


155 replies to this topic

#141 pcl

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 194 Postari:
  • Location:Brasov

Postat 16 October 2009 - 11:52 AM

Vezi postareaAncaBarlici, la Oct 16 2009, 08:29 AM, a spus:

Chiar asa cum se procedeaza la oral, or fi oare mai multe comisii, in sali diferite?.......si cum ti-o fi norocul asta e.............ca suntem multi rau de tot.....cum rezolva ei oralul intr-o zi?...........sau cei de la A la M intra intr-un interval orar si ceilalti in altul.....?....la un moment dat, doresc si ei o pauza, sau iau pauza asa aleator, iese unul, intra altul, merg pe rand la cafea......Am inteles ca intri, iti verifica legitimatia si actul de identitate, apoi tragi un bilet, pe care ai una sau doua intrebari, la fel, dupa cum iti e norocul in ziua aceea.......mergi intr-o banca, scrii cateva randuri, apoi mergi in fata examinatorilor si spui ce stii si cam gata..........daca e asa.....ce fac cei de la coada alfabetului, imbatranesc la usa asteptand ???????........ :pullhair: .........noroc ca sunt la litera B......daca o fi asta noroc........cert e ca mi-e o spaima de nu mai pot............. :smile: sincer........BAFTA TUTUROR... :smile: :biggrin: :frusty: sa iesiti din sala zambareti foc !!!!!


fiind mai multe comisii se intra concomitent si astfel vreo 100 de candidati pot intra in 2-3 ore toti. Se merge foarte repede.
Claudia P.
Numai la noi se poate intampla



#142 maria1409

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 16 October 2009 - 03:22 PM

mult noroc celor care duminica vor sustine proba orala, va transmite o fericita din prahova. tot varianta 3 am avut si eu. daca sie cineva ce este cu norma 35, la ce se refera? bafta tuturor!




#143 ggk

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 33 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 16 October 2009 - 05:25 PM

Stie cineva ora si locatia unde se va desfasura examenul de duminica?



#144 claudiaionela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 319 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:PITESTI

Postat 16 October 2009 - 05:51 PM

De regula,tot acolo unde s-a dat si proba scrisa si la aceeasi ora.

Aceasta postare a fost editata de claudiaionela: 16 October 2009 - 05:52 PM




#145 DENISA GRIGORITA

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 641 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:GALATI
  • Interests:INFORMARE

Postat 16 October 2009 - 08:44 PM

La noi e la sediul CECCAR :wink: asa ca nu va bazati ca e in aceeasi locatie.
%%%




***



#146 lacra-elena

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 35 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 16 October 2009 - 10:12 PM

Vezi postareamaria1409, la Oct 16 2009, 04:22 PM, a spus:

mult noroc celor care duminica vor sustine proba orala, va transmite o fericita din prahova. tot varianta 3 am avut si eu. daca sie cineva ce este cu norma 35, la ce se refera? bafta tuturor!


norma 35 este din standardul profesional nr 35 expertizele contabile
Fisier atasat  st_35.pdf   122.44K   215 downloadsFisier atasat  Norma_35.doc   99K   176 downloads



#147 ggk

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 33 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 20 October 2009 - 08:14 PM

Ati aflat cand se vor afisa rezultatele la proba orala din 18 octombrie?
Nu ziceau ca o sa avem rezultatele azi ?



#148 Nick2009

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 30 October 2009 - 10:10 AM

Felicitari celor care au luat examenul !
Eu am avut varianta 3 la scris, destul de grea (o problema de analiza si un bilant incomplet)



#149 miha999

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 04 November 2009 - 08:12 AM

Rog si eu pe cine a dat examen in Bucuresti, daca poate sa-mi povesteasca cam cum a fost la examenul scris si cel oral, examinatorii au fost foarte rigizi,...?.
Si daca stie cineva daca acele cursuri pregatitoare au dezbatut probleme gen ca la examen sau au fost discutate probleme generale.



#150 tonya

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 10 November 2009 - 01:20 PM

Vezi postarealaura2006, la Oct 14 2009, 09:01 PM, a spus:

In constanta s-au afisat .Am luat. Sunt superfericita,nu cred ca mai rezistam sa mai trec din nou prin tot...........
Felicitari. Eu sunt anul II de stagiu, sunt tot din constanta. M-as bucura daca ti-ai face timp sa-mi spui cum a fost. E-mail-ul meu este tonithia@yahoo.com. :pullhair:



#151 tonya

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 10 November 2009 - 01:26 PM

Vezi postareaSzidonia, la Aug 7 2009, 09:54 AM, a spus:

Intra pe gmail.com user: aptitudini2009, parola: forumconta, si acolo vei gasi material de studiu
pentru examenul de aptitudini.
Spor la invatat!
Sunt din constanta si sunt anul II de stagiu. Am vrut sa accesez adresa de gmail de mai sus dar imi da eroare. Poti sa ma juti sa-mi spui dak s-a modificat cumva parola?



#152 alyssa13

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 15 December 2009 - 11:22 PM

ma ajutati si pe mine va rog cu raspunsurile aferente problemelor de la conta aferente acestui examen
am cateva probleme care imi dau :pullhair:
as avea nevoie si de subiectele din carte....caci am gasit raspunsuri dar dc nu au datele problemei nu stiu unde sa ma uit
multumesc anticipat



#153 alyssa13

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 15 December 2009 - 11:34 PM

Vezi postareamada1211, la Sep 27 2009, 11:13 PM, a spus:

Vezi postareakaty39, la Sep 3 2009, 10:41 PM, a spus:

Vezi postareaCristi Mihordea, la Sep 1 2009, 07:05 PM, a spus:

Vezi postareakaty39, la Sep 1 2009, 09:20 AM, a spus:

Vezi postareaIONUT G., la Sep 1 2009, 09:03 AM, a spus:

Am o mare rugaminte la voi. Eu nu am reusit sa intru in grupul google. Poate cineva sa-mi trimita si mie materialele pentru aptitudini 2009 pe mail, g_ionut_05@yahoo.com

Multumesc mult,

Raman dator

Eu am primit confirmarea, deci trebuie sa mai ai putina rabdare. Materialele postate sunt multe , dar poti intra pe grup de "examenceccar2009" parola "contabil"

si unde sunt materialele?
sunt postate acolo, chiar azi am descarcat cateva
intra pe gmail : examenceccar2009 cu parola "contabil"
si de acolo poti accesa "grupuri" si il vei gasi in partea dreapta , iti permite sa intri pe el
daca nu reusesti, lasa-mi mesaj de "katy_mohonea@yahoo.com, si iti voi trimite maine ce am descarcat
eu nu am putut sa descarc nimic
va rog f. daca puteti sa-mi trimiteti pe madalinrusanescu@yahoo.com
multumesc

eu nu am reusit sa le dau jos....se poate sa mi le trimiteti va rog si mie la elis_grig@yahoo.co.uk
mersi mult

Aceasta postare a fost editata de alyssa13: 15 December 2009 - 11:35 PM




#154 anelis

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 16 Postari:

Postat 02 June 2010 - 01:56 PM

O rugaminte, va rog!

Cei care isi mai aduc aminte de varianta de la examenul de aptitudini 2009 pot scrie ce au avut la scris ?
dar la oral ?

Multumesc anticipat.

Aceasta postare a fost editata de anelis: 02 June 2010 - 01:56 PM




#155 anelis

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 16 Postari:

Postat 02 June 2010 - 01:59 PM

Vezi postareaDIANA MIRA, la Sep 20 2009, 04:29 PM, a spus:

Va rog , are cineva studiile de caz rezolvate date la examenul de aptitudini 2007,2008 Ceccar , va rog din suflet sa mi le trimiteti si mie , Va multumesc
As avea aceeasi rugaminte sa le scrieti pe forum

Multumesc anticipat!



#156 daniela78

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 07 January 2012 - 08:13 PM

Buna tuturor! Felicitari celor care au luat examenul de aptitudini CECCAR si noroc la clienti iar cei ce nu au reusit -spor la treaba!
Sunt stagiara in anul III la experti contabili, si anul acesta voi sustine examenul de aptitudini in octombrie 2012, am citit parerile tutror despre acest examen si am intrat in panica,nu gasesc nici un fel de varianta de la examenul scris iar de la sediul CECCAR primesti doar bibliografia si nimic mai mult asa ca ii rog din suflet pe cei ce detin variante de subiecte la examenul de aptitudini scris sa imi trimita pe adresa danielaprisacaru78@yahoo.com. Multumesc mult si bafta tuturor indiferent de categorie!






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL